הפוליטיקאים החרדים מרבים להתלונן על שהתקשורת הכללית מציגה אותם כסחטנים ורודפי תקציבים. אבל בתקשורת החרדית חגגו הפוליטיקאים החרדים בסוף השבוע בגלוי שורה של ניצחונות תקציביים. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר לשורת כלי תקשורת חרדיים, שזה התקציב הטוב ביותר לחרדים מעולם. שר הפנים אלי ישי מש"ס אמר ש"עם הישגים מרשימים כאלה לא יכולנו שלא לתמוך בתקציב המדינה". מנכ"ל עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה ש"משמעות החגיגות של ישי וגפני אחת - מחזור נוסף של סחיטת הקופה הציבורית כדי להעמיק את העוני והבורות"

גפני אמר לביטאון מפלגתו "יתד נאמן" כי "אין כל ספק שמדובר בתקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם בכנסת עבור הציבור החרדי והוא מסדיר את הנושאים הכספיים של הציבור החרדי בכל התחומים". לעיתון החרדי משפחה אמר גפני: "עבור הציבור החרדי זה התקציב הטוב ביותר שהוגש אי פעם".

לטענת יתד נאמן, "ההישג הגדול ביותר הוא הכנסת כל תקציב הישיבות לראשונה לבסיס התקציב". מדובר בסכום של יותר ממיליארד שקלים. יתד מציין כי "התקציב שאושר כולל גם את תקציב הבטחת הכנסה לאברכים והסדרת כל תקציבי החינוך החרדי לסוגיו. בנוסף החוק שאושר אינו כולל את הקפאת התוספות לקצבאות הילדים".

העיתון משפחה מציין ש"תקציב החינוך העצמאי של אגודת ישראל צפוי לצמוח ב-12% ב-182 מיליון שקלים נוספים ותקציבה של רשת מעיין החינוך התורני המסונפת לתנועת ש"ס יצמח ב-20% השקולים ל-60 מליון שקל נוספים". ואילו הפרשן החרדי יעקב ריבלין כותב בעיתון בקהילה: "נתניהו שילם עד השקל האחרון".

שר הפנים אלי ישי טען בביטאון מפלגתו "יום ליום" ש"כל מה שהבטחנו קיימנו. תוספת לקצבאות הילדים, הבטחת הכנסה לאברכים, (ותקציבים) לישיבות, למוסדות תורניים, לחינוך התורני". ישי התגאה גם בתוספת תקציב למערך הכבאות.

מנכ"ל עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב הוסיף בתגובה כי "החגיגות של גפני וישי משמעותן ימים קשים ועצובים לחברה הישראלית ולמשק הישראלי. הן מעידות על מחזור מוצלח נוסף של סחיטת הקופה הציבורית, שמשלמי המסים נאלצים לשאת על גבם ומכיסם, בניגוד לרצונם. הממשלה מוכרת את עתיד המשק בנזיד שלטון". לדברי רגב, "זה תקציב שמאפשר לאברכים להמשיך לא לעבוד, מעודד מוסדות חרדים לא ללמד ליב"ה ומעמיק את העוני והבורות. זה פיגוע ארוך טווח במשק הישראלי". רגב קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר האופוזיציה ציפי לבני "לשים קץ לסחיטת התקציבים האינסופית של גפני, ישי ושותפיהם על ידי הקמת ממשלה אזרחית עכשיו".