על אף שהורים בטוחים שהתינוק לא יכול לקלוט בגילו הצעיר מצבים שונים כגון: מקרים שבהם אמא שלו במצב רוח ירוד, שהיא עצובה, מוטרדת או עייפה, חשוב מאוד לדעת כי תינוק מגיב למצב רוחה של האם. הוא אמנם זקוק לטיפול בצרכיו הבסיסיים כגון: השקטת הרעב שלו, שינה טובה, החלפת חיתולים, אך בשנים האחרונות מצטבר ידע רב על כך שגם תינוק קטן מאוד יכול לקלוט ולשדר מסרים רגשיים באמצעות: בכי, עיוות הפנים, תנועות גוף וכן, התינוק מאוד קשוב לקולות של ההורים שלו ואף מגיב אליהם. על כן, דיכאון לאחר לידה של האם, עלול להשפיע מאוד על התינוק.

קרא עוד...

אם אתם מוצאים את עצמכם מתעוררים לאחר 8 שעות שינה ועדיין מרגישים עייפים, יתכן מאוד שאתם סובלים מדום נשימה בשינה אשר קרוי גם: הפרעת נשימה חסימתית שינה. מדובר על הפרעה שלא מאפשרת לגוף לנוח ועל כן, חשוב מאוד שתיגשו לאבחון מסודר ואם אכן יתגלה שאתם סובלים מהפרעה זאת, תקבלו טיפול מתאים.

קרא עוד...

קרדיט תמונה: FREEPIK

החיים המודרניים יוצרים מציאות רבת עשייה ומורכבת הדורשת מאיתנו להתמודד עם אתגרים שונים בכמה חזיתות במקביל: משפחה, זוגיות, עבודה, קידום והגשמת יעדים, קריירה, פעילות חברתית, תרבות הפנאי ולעיתים גם מצב ביטחוני מתוח. כל המורכבות הזו לפעמים יכולה לגרום לקשיים הפוגעים באיכות החיים ואף בתפקוד היום־יומי בקרב כל שכבות הגיל. הקשיים והצורך להתמודד איתם עלולים לגרום לתופעות שונות, בהן לחץ, חרדה, דיכאון, בעיות שינה, התנהגות אגרסיבית, הסתגרות, התמכרויות ועוד. כשיש קושי להתנהל בתוך מגוון הצרכים והמשימות ולהתאים אותם לרצון האישי, אנשים מבוגרים לעיתים מוצאים עצמם מול קושי ומשבר.

קרא עוד...

היו ימים בעבר הלא רחוק, שבהם טיפולים ואבחונים פסיכולוגיים נחשבו למקור של בושה עבור רבים. ובכן, ברוכים הבאים למאה ה-21. כאן, ידוע לכל שממש כפי שקיימות בעיות פיזיות, בעיות של הנפש קיימות גם הן ובאחוז גבוה יותר מבעבר. מרוץ החיים המהיר והלא פשוט של המאה בה אנו חיים, מביא רבים מאיתנו – ילדים ומבוגרים, להתמודד עם קשיים רבים. כך, אבחונים פסיכולוגיים במרכז ד"ר טל הפכו מבוקשים יותר כשהאזרחים כיום מבינים יותר ויותר, שאין לזלזל בטיפול הנפשי.

קרא עוד...

לימודי פסיכותרפיה עברו שינויים רבים במהלך השנים, כשגישות חדשות החלו מחליפות גישות מיושנות יותר. הפסיכותרפיה עצמה היא גישה טיפולית-נפשית שבניגוד לגישות אחרות, אינה מתבססת על טיפול תרופתי כדרך העיקרית לטיפול, גם במקרים בהם אכן יש צורך בהן.

קרא עוד...

קרדיט לתמונה: FREEPIK

הרבה אנשים שחווים משברים. שהם נבוכים בחברה. שיש להם לחצים וחששות, הם נבוכים מהמצב, והרגשות מציפים אותם. אותן רגשות מונעים מהם לשתף את הסביבה בצלקות הנפשיות שלהם, ולעתים אף הם נמנעים מלשתף את הרופא שלהם במצבם. כמו כל דבר שבהתחלה הוא קטן, ועם הזמן הוא גדל, ככה הדבר מתרחש גם עם בעיות נפשיות. ולכן השאלה למה חשוב לא להתעלם מצלקות נפשיות? תיענה בתשובה המידית, שאין להתעלם מהתמרורים האדומים. הם רק ילכו ויגדלו, והחוסר שקט שאתם חווים, רק ילך ויתעצם, עד לכדי פיצוץ ענק. תתפלאו לשמוע שכיום יש מענה להרבה צלקות או להרבה בעיות נפשיות. קודם כל, שתפו את הרופא שלכם. הוא יכול להכין לכם תכנית טיפול יסודית ומקיפה, ולהפנות אתכם לרופא מומחה ספציפי, שיעזור לכם בהתמודדות עם בעיות או עם צלקות נפשיות. כל הרעיון הוא שתנסו להיות כנים. הרופא חייב לשמור על שבועת הסודיות. זה המקום הכי בטוח בשבילכם. מהרופא לא תצא ולו מלה אחת על מצבכם הנפשי. קיימות המון סיבות להתייחס ברצינות לצלקות נפשיות ולבריאות הנפש. ובהמשך נחדד את הנושא.

קרא עוד...

עדכונים אחרונים