"תהליך המו"מ עם האוצר לחתימת ההסכם על הקמת קריית המודיעין יושלם בזמן הקרוב", כך אמרה אל"מ רותי שוהם, ראש מנהלת מעבר בסיסי אמ"ן לנגב בטקס הפרידה שנערך לה השבוע. אל"מ שוהם הוסיפה ואמרה כי "למרות השיבושים בתנועת הרכבות – הרכבת המובילה את חיל המודיעין לנגב דוהרת"

alamshohamראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ ערך השבוע, יחד עם בכירי העירייה, אירוע פרידה מאל"מ רותי שוהם. שוהם הובילה את המהלך להעברת בסיסי חיל המודיעין לנגב במסגרת תפקידה במהלך שש השנים האחרונות כראש המנהלת להעברת בסיסי אמ"ן לנגב.

אל"מ רותי שוהם סיפרה במהלך האירוע על הקשר המיוחד שיש לה לעיר באר שבע, כמי שעזבה את ביתה בשכונה ה' בעיר בצעירותה בשנת 1974 בשל שירותה הצבאי של אביה. שוהם סיפרה כי עבורה שש השנים האחרונות היו לזכות גדולה שאפשרה לה לקדם ולהשפיע על פיתוח באר שבע והנגב "בשבילי החזרה לעיר, הכניסה למסדרונות העירייה, הפגישה הראשונה עם אבישג, הייתה כמו לחזור הבייתה. זר לא יכול להבין ולחוש את האווירה האחרת, המחבקת והחמימה הקיימת פה בעיר". שוהם ציינה בהתרגשות את סגירת המעגל האישית בתפקידה האחרון.

שוהם הודתה בדבריה על שיתוף הפעולה המלא לו זכתה במהלך תפקידה מצד ראש העירייה, רוביק דנילוביץ, סגני ראש העיר, מנכ"ל העירייה, אבישג אבטובי, חברי ההנהלה ומנהלי האגפים בעירייה ובראשם ראש מינהל החינוך בעיר, דודי ליפשיץ.

במהלך דברי הפרידה הביעה אל"מ שוהם אופטימיות רבה באשר לקצב ההתקדמות למהלך האדיר של העברת בסיסי חיל המודיעין לנגב, בבפתח הדברים התייחסה למהלך של האישור הסטטוטורי שניתן להקמת קריית המודיעין ולעבודות שכבר החלו על הקמת המתקן הראשון של אמ"ן בנגב ועל היערכות לתחילת העבודות להקמת מתקן נוסף בקרוב.

עוד התייחסה אל"מ שוהם להקמת קמפוס למקצועות המודיעין בבאר שבע "הקמפוס למקצועות המודיעין בשכונת רמות שהתחיל מרעיון פרוע נמצא בשלבי תכנון מתקדמים בשיתוף עם קרן רש"י, בהובלתו הנחושה של אלי אללוף, ובסיוע ודחיפה של ראש העירייה הן בהקצאת הקרקע והן בקידום התוכנית. אני מקווה שבקרוב נמצא את התקציב החסר להקמתו".

אל"מ שוהם חתמה את דבריה בתקווה שהיא תשוב לעשייה הקשורה לפיתוח הנגב ולהעברת בסיסי צה"ל גם לאחר תום שירותה הצבאי.