ביצים

(בארץ)
הפגנת החקלאים הבוקר בגבול הצפון

חקלאי הגליל העליון מהקיבוצים והישובים, כולל אלו שאינם בתחום ענף הביצים, תלו לפנות בוקר לאורך כביש 90 שלטי תמיכה בהפגנה ואף הגיעו עם טרקטורים כבדים ושלטים להפגנה על גבול הצפון. עצרת המחאה ההמונית במושב אביבים, מול גדר המערכת שבגבול לבנון, התקיימה בעקבות כוונת הממשלה לפגוע בענף ההטלה. שכן, במידה והרפורמות הללו אכן ייצאו לפועל תהיה סכנה קיומית ומידית לחקלאים ולמושבים היושבים בעיקרם על גבול לבנון.

(בארץ)

השבתת לימודים ועבודה מחר במועצות הצפון - התושבים יערכו הפגנת ענק על גבול לבנון

(חדשות הבריאות )

במסגרת בדיקות שבוצעו לביצים שיובאו לישראל מאוקראינה נמצא חיידק סלמונלה (אנטריטידיס). ביצים אלו כבר אינן מצויות בחנויות וברשתות השיווק אך עשויות להימצא בבתי הצרכנים; משרד הבריאות ומשרד החקלאות קוראים לציבור לא להשתמש בביצים הנושאות את הסימון UA, המעיד שמקורן מאוקראינה

(בעלי חיים)

אתמול התכנסה ועדת הכלכלה כדי לדון שוב בגורלם של מיליוני תרנגולים. מגמה ירוקה: "משרד החקלאות ניצל את דחיית ההצבעה על מכסת הביצים כדי להעלות את הדרישה הלא מוצדקת בעליל מ-7% ל-11% "

(בעלי חיים)

חרף לחצים כבדים מצד שרת החקלאות, סירבו חברי ועדת החינוך לאשר תקנות המתירות כליאת תרנגולות בכלובי סוללה שנאסרו לשימוש ב-32 מדינות. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הוביל את ההתנגדות: "חברי הכנסת צריכים לדרוש שלא נסתפק בסטנדרט הנמוך בעולם"

(בעלי חיים)

מחר (ב') תכריע ועדת החינוך של הכנסת את גורלם של 8 מיליון בעלי-חיים, ותחליט האם להתיר למשרד החקלאות להקים "כלובי סוללה" לתרנגולות במימון ציבורי בגובה 350 מיליון ₪. על-אף שבדיונים הקודמים סירבו הח"כים לאשר את הכלובים, לא ערך משרד החקלאות שינוי מהותי בטיוטת התקנות העומדת להצבעה. אנונימוס: "אם הכנסת תאשר בזבוז כספי ציבור על כלובים שנאסרו ב-32 מדינות, נעתור לבג"ץ"

(בעלי חיים)

הסכם מפתיע בין איגוד הביצים האמריקאי לבין ארגוני בעלי החיים: יקדמו יחד חקיקה להכפלת השטח לתרנגולת, איסור על הרעבת תרנגולות וסימון סוג הלולים על אריזות הביצים. עלות המהלך: 4 מיליארד דולר. התקן האמריקאי לרווחת תרנגולות יהיה מתקדם יותר מאשר התקן האירופי. ובישראל? כאן מתכנן משרד החקלאות להשקיע מאות מיליוני שקלים מכספי ציבור בכלובי-סוללה

(בעלי חיים)

בחודשים האחרונים התגלו בארה"ב יותר מ-2,000 מקרי סלמונלה, שמקורם בלולי-ענק של כלובי-סוללה צפופים. בהצהרה שפרסם בעקבות התפרצות הסלמונלה, גינה הדלאי למה את ההתעללות בתרנגולות בלולים התעשייתיים: "הפיכתם של בעלי חיים חסרי ישע למכונות לייצור ביצים, ללא כל התחשבות ברווחתם, מבזה את אנושיותנו שלנו"

(תזונה וכושר)

עבודת הגמר של הודיה פרץ, תלמידת כיתה י"ב מאולפנת צבחה בשדות נגב, הוכרזה כעבודה מצטיינת בתחרות על שם גור אריה מטעם המינהל לחינוך התיישבותי ועליית הנוער. תעודת ההוקרה הוענקה להודיה בטקס חגיגי ומרגש שנערך בחודש מאי. עבודתה של הודיה, שעסקה בהשפעה של קו המטילות ושל גיל המטילה על מופע כתמי דם וקורטי בשר בביצה ועל צפיפות הקליפה, שוברת כמה מיתוסים בתחום ביצי המאכל