התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (יום א') לשר האוצר ולממונה על שוק ההון והדגישה כי נפל פגם בדרך קבלת ההחלטה על שינוי חישוב קצבאות הפנסיה העלול להביא לקיצוצה בצורה משמעותית וכן באופן פרסום והסברת המהלך המוצע לציבור.

קרא עוד...

עולם הכלכלה והפיננסים, או בשמו המוכר יותר – "שוק ההון" היווה מאז ומתמיד מקור משיכה לאינספור צעירים וצעירות ישראלים אשר מעוניינים לבנות לעצמם קריירה ארוכת טווח, בתחום אשר נראה כי יכול לספק משכורות טובות והזדמנויות לצמיחה אישית. העובדה כי תחום זה עוסק מעצם הגדרתו בכסף ואופן ניהולו רק מסייעת לאנשים רבים להחליט כי זהו העולם אליו הם מעוניינים להיכנס ולבנות בו את עתידם התעסוקתי.

קרא עוד...

אחד הנושאים הבולטים ביותר בשנים האחרונות במדורי הכלכלה הוא, התחום של ביטוחים בכלל וביטוח אובדן כושר עבודה בפרט. אחת הטענות שמושמעות על ידי כלכלנים, עיתונאים ומומחים לביטוח הוא, שהצרכנים צריכים לבחון היטב את הפוליסות שהם רוכשים ומה הן מציעות להם במקרה של אובדן כושר עבודה. לא מעט צרכנים מעדיפים שלא לבדוק, אינם משתמשים במאגרי המידע שפתוחים בפניכם ולכן הם משלמים הרבה על דברים שהם לא צריכים או דברים שהם יכולים לשלם עליהם הרבה פחות.

קרא עוד...

כשהלכתם לבנק לקחת את המשכנתא ידעתם שהתהליך יהיה ארוך ומייגע, אבל למטרה טובה –קנייתם הבית שלכם (מזל טוב!). תוך כדי, הבנתם שאתם נדרשים גם לקנות ביטוח משכנתא. הביטוח למעשה הוא עבור הבנק, ולא עבורכם, למקרה (חס וחלילה) שהנכס שקניתם יהרס ו/או משהו יקרה לכם במהלך חיי ההלוואה – כך הבנק מבקש להגן על עצמו באמצעות הוצאת ביטוח.

קרא עוד...

אף אחד לא אוהב להתעסק עם ביטוחים, מכיוון שלרוב מדובר בתהליך שמלווה בלא מעט התעסקות, גוזל זמן וגורם אפילו לכאב ראשון לא קטן. הטלפונים לחברות הביטוח, הטפסים שצריך למלא והתחושה שבהצעה שמציעים לכם לא באמת מספרים לכם הכל גורמת לרבים פשוט להרים ידיים מראש ולרכוש ביטוח רכב באותה חברה שהם רגילים אליה כבר שנים, בלי באמת להשוות.

קרא עוד...

בלא מעט בתים, לא נהוג לדבר על מחלה ובטח לא על מוות. בלא מעט בתים זה כמעט טאבו. כשזה יקרה זה יקרה. בלא מעט בתים, גם מעדיפים שלא להתכונן לרגע הזה שיכול להגיע בכל רגע כמובן. במיוחד נכון הדבר אצל הדור המבוגר, שמעדיף להתחמק מזה, לא פעם הם מוסיפים בשביל ההלצה או העלבון "מה אתם מנסים להיפטר מאיתנו כבר?" שחס וחלילה לא נעלה על דעתנו שהם מתכוונים ללכת לאיזה מקום, מתישהו.

קרא עוד...

עבור זוגות רבים, רכישת דירה היא צעד משמעותי וגדול. בנקים העוסקים במתן משכנתאות, רוצים לוודא כי החזר המשכנתא יכוסה באופן חלק, שוטף וללא צרות מצד הלווה. לפיכך, בעת רכישת משכנתא, מחייבים הבנקים לרכוש גם ביטוח משכנתא.

קרא עוד...