חוק ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא ככל הנראה הגוף הבירוקרטי הידוע ביותר לשמצה בישראל ולא בכדי. נהוג לחשוב כי תביעות אזרחים לביטוח הלאומי הם נחלתם של בעלי המעמד הסוציואקונומי הנמוך יותר - מובטלים, אימהות חד-הוריות ודורשי קצבאות הקיום, אולם בפועל ביטוח לאומי הוא הגוף הביטוחי החזק במדינת ישראל המחויב לשרת ולעמוד לצד כל אזרח ואזרח.

קרא עוד...

ההוצאות הרפואיות במקרה של תאונת דרכים מכוסות בישראל על ידי ביטוח החובה, אבל מה בנוגע לנזקי הרכב? חברות הביטוח מציעות לנו גם ביטוח מקיף שמכסה נזקי רכוש שנגרמו לרכב עצמו. ממה מורכבת הפוליסה ואיך תדעו לבחור את זו שמתאימה לכם?

קרא עוד...

ישראלים רבים המוצאים את עצמם מעורבים בתאונות דרכים שכוללות נזקים לרכב, מתלבטים אם ישתלם להם יותר לשלם על התיקון מכיסם או להפעיל את חברת הביטוח, משום שקיומן של תביעות מייקר את עלויות הפרמיות העתידיות.

קרא עוד...

עו''ד לירון ביבר הררי. צילום: שירה לוי

בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי "כי אין לו אישור אורולוג". פרקליטתו: יש אישור אורולוג, וגם המוסד לביטוח לאומי הכיר במגבלתו עוה"ד לירון ביבר-הררי הגישה בימים אלה תביעה לפיה 'הראל' מונעת תגמולים מקשיש סיעודי – מתעלמת במפגיע משלל חוות דעת הקובעות שהוא סיעודי, תוך ניצול מצבו הקשה על מנת לסבכו במאבק משפטי מיותר.

קרא עוד...