בריאות היא אולי הדבר החשוב ביותר בחיים, אך הבעיה היא שמערכת הבריאות הישראלית אינה מכסה את כלל הבעיות הבריאותיות ומהווה בעיה רצינית לצרכנים הישראלים. כך לדוגמא אם אתם צריכים לקבל תרופה נדירה שהינה הכרחית לחייכם סביר להניח שביטוח הבריאות של קופת חולים לא יכסה זאת ואתם תיקלעו לבעיה קשה.

קרא עוד...

רבים מאיתנו מרגישים כי מכלול ההוצאות החודשיות כמעט חונק. כל ההוצאות שאנו מוציאים עבור קניית מזון, רכישת ביגוד, הוצאות ארנונה, ריהוט לבית, דלק, תחזוקת בית ועוד כהנה וכהנה בהחלט מכבידים על הכיס ועל חשבון הבנק שלנו. משום כך עשויים להיות כאלה שיטילו ספק בחשיבות של ביטוח הנכס. אך תהיה זו טעות מרה להתייחס לביטוח הזה בתור הוצאה ובוודאי שלא נכון לראות זאת בתור הוצאה מיותרת. החיסכון הקטן עשוי לעלות ביוקר שקשה לתאר.

קרא עוד...

חוק ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא ככל הנראה הגוף הבירוקרטי הידוע ביותר לשמצה בישראל ולא בכדי. נהוג לחשוב כי תביעות אזרחים לביטוח הלאומי הם נחלתם של בעלי המעמד הסוציואקונומי הנמוך יותר - מובטלים, אימהות חד-הוריות ודורשי קצבאות הקיום, אולם בפועל ביטוח לאומי הוא הגוף הביטוחי החזק במדינת ישראל המחויב לשרת ולעמוד לצד כל אזרח ואזרח.

קרא עוד...

ההוצאות הרפואיות במקרה של תאונת דרכים מכוסות בישראל על ידי ביטוח החובה, אבל מה בנוגע לנזקי הרכב? חברות הביטוח מציעות לנו גם ביטוח מקיף שמכסה נזקי רכוש שנגרמו לרכב עצמו. ממה מורכבת הפוליסה ואיך תדעו לבחור את זו שמתאימה לכם?

קרא עוד...

ישראלים רבים המוצאים את עצמם מעורבים בתאונות דרכים שכוללות נזקים לרכב, מתלבטים אם ישתלם להם יותר לשלם על התיקון מכיסם או להפעיל את חברת הביטוח, משום שקיומן של תביעות מייקר את עלויות הפרמיות העתידיות.

קרא עוד...