רועי מימרן (צילום: אריאל שפיצר)

פורום החוסכים לפנסיה דורש לשנות את שיטת התגמולים לסוכני הביטוח, כך שתפסיק לתמרץ את הסוכנים למכור ללקוחות עמלות יקרות. כך עולה ממכתב ששלח היום יו"ר פורום החוסכים, רועי מימרן, למפקח החדש על הפנסיה ושוק ההון במשרד האוצר, ד"ר משה ברקת

קרא עוד...

רועי מימרן- יו"ר פורום החוסכים לפנסיה (צילום:אריאל שפיצר)

חברות הביטוח וקרנות הפנסיה בישראל צריכות לשקול להקטין את החשיפה של החסכונות הפנסיוניים של אזרחי ישראל במניות הפיקדונות ובאיגרות החוב של קרנות הפנסיה לבנקים".

קרא עוד...

קבוצת כנען

אחד הנושאים החשובים ביותר אליהם יש להתייחס בעת פתיחת עסק הוא נושא הביטוח. אנו בקבוצת כנען עוסקים בביטוח עסקים כבר מעלה מ50 שנה ונתקלנו כבר מאות פעמים בבעלי עסקים מתחילים, אשר הנטייה שלהם היא לחשוב במונחים של חיסכון לעומת יעילות. זוהי טעות בסיסית מכיוון שלמרות שהדבר דורש השקעה חודשית, על ביטוח העסק לא כדאי לחסוך, ומסיבות רבות וטובות. היות וישנן חברות ביטוח רבות, יש לעשות לא מעט חקר שוק, להתייעץ וללמוד את התחום ולו רק כדי לבחור את הביטוח הנכון. אם זו לכם פעם ראשונה, לפניכם כמה טיפים לבחירת ביטוח לעסקים.

קרא עוד...

בריאות היא אולי הדבר החשוב ביותר בחיים, אך הבעיה היא שמערכת הבריאות הישראלית אינה מכסה את כלל הבעיות הבריאותיות ומהווה בעיה רצינית לצרכנים הישראלים. כך לדוגמא אם אתם צריכים לקבל תרופה נדירה שהינה הכרחית לחייכם סביר להניח שביטוח הבריאות של קופת חולים לא יכסה זאת ואתם תיקלעו לבעיה קשה.

קרא עוד...

רבים מאיתנו מרגישים כי מכלול ההוצאות החודשיות כמעט חונק. כל ההוצאות שאנו מוציאים עבור קניית מזון, רכישת ביגוד, הוצאות ארנונה, ריהוט לבית, דלק, תחזוקת בית ועוד כהנה וכהנה בהחלט מכבידים על הכיס ועל חשבון הבנק שלנו. משום כך עשויים להיות כאלה שיטילו ספק בחשיבות של ביטוח הנכס. אך תהיה זו טעות מרה להתייחס לביטוח הזה בתור הוצאה ובוודאי שלא נכון לראות זאת בתור הוצאה מיותרת. החיסכון הקטן עשוי לעלות ביוקר שקשה לתאר.

קרא עוד...

חוק ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא ככל הנראה הגוף הבירוקרטי הידוע ביותר לשמצה בישראל ולא בכדי. נהוג לחשוב כי תביעות אזרחים לביטוח הלאומי הם נחלתם של בעלי המעמד הסוציואקונומי הנמוך יותר - מובטלים, אימהות חד-הוריות ודורשי קצבאות הקיום, אולם בפועל ביטוח לאומי הוא הגוף הביטוחי החזק במדינת ישראל המחויב לשרת ולעמוד לצד כל אזרח ואזרח.

קרא עוד...