במסגרת פורום סגני ראשי הערים המתקיים בימים אלו בירושלים, ציין שר הפנים אלי ישי כי הציבור החרדי רוצה להתנדב, להתגייס ולעבוד אך לא נותנים לו את האפשרות: " יש היום גדוד בנח"ל החרדי. הבעיה היא לא למה אתם לא מתגייסים, השאלה למה לא מגייסים אותם. יש גדוד אחד בנח"ל החרדי אך הצבא לא רוצה גדוד נוסף".

IMG_8337היום (ג') השתתף שר הפנים ח"כ אלי ישי בפורום סגני ראשי ערים המתקיים בימים אלו בירושלים. לאחר שנאם והתייחס לבעיות וסוגיות הקשורות לשלטון המקומי, ענה שר הפנים אלי ישי לשאלות סגני ראשי ערים. כאשר נשאל על השתלבותם של בני המגזר החרדי במערך הכבאות הדגיש השר כי יש הרבה ביקוש דווקא בצד החרדי.

לדבריו בני המגזר החרדי מעוניינים לתרום, להתנדב ולעבוד אך לא מקבלים אותם לא בצבא ולא בשוק העבודה: "יש היום גדוד בנח"ל החרדי. הבעיה היא לא למה אתם לא מתגייסים, השאלה למה לא מגייסים אותם. יש גדוד אחד והצבא לא רוצה גדוד נוסף וזה גדוד של הנח"ל החרדי".

השר הוסיף כי לפי מחקרים, למרות ההכשרות המקצועיות והאקדמאיות, חרדים מתקשים להיכנס לשוק העבודה כי לא מקבלים אותם: "תראו מה קורה בהכשרות מקצועיות. השאלה הגדולה היא מה יקרה שכולם יקבלו את התארים האקדמאים שלהם וכשיסיימו את ההכשרות המקצועיות שלהם. יש פה הרבה מאד צביעות לצערי הרב. כל מי שאומר שהחרדים לא עובדים הוא משקר והוא מסית. החרדים רוצים לבוא לעבוד. צריך לתת להם את האפשרות".

לאחר מכן קיבל השר ישי ממר אורי בוסקילה-יו"ר פורום סגני ראשי ערים וסגן ראש עיריית בת-ים ומשלמה בוחבוט יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל אות הוקרה על פעילותו בקרב נציגי השלטון המקומי. אורי בוסקילה הדגיש כי השר ישי מהווה עוגן עבור חברי פורום סגני ראשי ערים.

פורום הסגנים ומ"מ ראשי רשויות מקומיות פועל כיום כחלק אינטגראלי של מרכז השלטון המקומי. הפורום הוקם לפני כ – 10 שנים במסגרת ופועל למען שמירה ושיפור מעמדם של סגני ראשי הערים וממלאי המקום וחתירה לייעול עבודתם.

השנה, במסגרת כנס פורום הסגנים, יוקדש מושב מיוחד שיעסוק במצב מערך הכיבוי בישראל. בנוסף, חברי הפורום ידונו בנושאי חינוך, החברה הערבית בישראל, יחסי שלטון מקומי ועוד.