אלי אלאלוף

(זכויות האדם)
ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד): "מהסיור שערכנו היום ניכר כי נעשית עבודה ברוכה על ידי עיריית תל אביב"

חברי הכנסת אלי אלאלוף, קארין אלהרר ואיל בן ראובן, ביקרו ב"מסגרת לגיל הרך יוניטף", שמפעילה עיריית תל אביב לילדי מבקשי המקלט. בסיור עלו בעיות בשילוב בין אוכלוסיית מבקשי המקלט לשאר אוכלוסיית העיר, המחסור בפיתרון לנוער בגילאי 18+, הטיפול בנשים מוכות ובניצולי מחנות העינויים בסיני.

(תשתיות)
ח"כ אלי אלאלוף יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנס חירום על התאונות בענף הבנייה. צילום: כפיר סיון

נשיא התאחדות בוני הארץ בכנס חירום על התאונות בענף הבנייה: "ממשלות ישראל גררו רגליים במשך שנים וכעת אנחנו רואים, כיצד עולות שוב ושוב בכנסת קריאות לממשלה לפעול, ואיך היא מוצאת שוב ושוב תירוצים להימנע מטיפול בתחום החשוב הזה". ח"כ אייל בן ראובן אמר בכנס: "היעד שלנו הוא מספר חד ספרתי שנתי של הרוגים בתאונות עבודה בענף הבנייה בתוך שנתיים". יו"ר ועדת העבודה והרווחה אלי אלאלוף: "בעיני הממשלה היא האחראית בראש ובראשונה למצב בתחום הבטיחות בעבודה בענף הבניה. הממשלה לא מתואמת עם הצרכים של הענף בשום דבר"

(הדופק הפוליטי)

קולות מחאה בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי - עם חשיפת התכנית העתידית לצימצום תקציב ההכשרות המקצועיות והפרטת מרכזי ההכשרה. יו"ר הוועדה, ח"כ תומא-סלימאן: "המדינה מבצעת נסיגה מהותיות מאחריותה".

(כלכלה צודקת)
יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו)

חרף התנגדות הממשלה וועדת השרים לחקיקה, אישרה היום ועדת העבודה והרווחה של הכנסת פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק של חברי הכנסת עליזה לביא, מיקי זוהר, מיכל בירן ויעל גרמן, לפיה כל עובד, ולא רק שומר מצוות, יהיה רשאי לסרב לעבוד ביום המנוחה השבועי (אשר נקבע על פי דתו)

(כלכלה צודקת)
ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו)

החוק למאבק בעוני יעלה לדיון בוועדת המשנה לעניין מעמד הקשיש (תת ועדה של ועדת העבודה, הרווחה והבריאות) בראשותה של ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו), בשיתוף ארגון פתחון-לב ובהשתתפות יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, מר אלי אלאלוף

(כלכלה צודקת)
יוזם הצעת החוק, ח"כ דב חנין

מחר תעלה להצבעה בועדת השרים לחקיקה הצעת חוק זכויות המלצרים. הצעת החוק של חבר הכנסת דב חנין, אליה הצטרפו כיוזמים ממחצית מחברי הכנסת (63 ח"כים), קובעת לראשונה כי מלצריות, מלצרים ושאר העובדים של ענף המסעדנות יקבלו לפחות שכר מינימום על שעת עבודה במסעדות, בבתי הקפה ובברים, בנוסף לזכויות הסוציאליות הנהוגות בחוק. כיום, מקבלים העובדים בענף טיפים מהלקוחות, זאת במקום שיקבלו - כשאר העובדים בישראל - שכר מהמעסיק שלהם. הדבר מוביל לפגיעה מהותית בזכויות שלהם שכן, הטיפים אינם כוללים את מכלול הזכויות הקבועות בחוק והנלוות לשכר: שעות נוספות, שעות שבת, פנסיה, ימי חופשה ומחלה, דמי פיצויים ועוד. בפועל, המעסיקים בענף המסעדנות הם המעסיקים היחידים בישראל שלא משלמים שכר לעובדים שלהם. במהלך חמש השנים הראשונות מעת כניסת החוק לתוקף, יהנו המעסיקים בענף מהטבת מס משמעותית שתסייע להם להסתגל להוראות החדשות של החוק.

(נדל"ן)
חה"כ אלאלוף מברך על החלטת משרד הכלכלה

יו"ר וועדת העבודה, הרווחה והבריאות, חה"כ אלי אלאלוף, מברך את משרד הכלכלה על הנוהל החדש שפורסם הבוקר, לפיו כל אתר בניה שאירעה בו תאונה- ייסגר.

(נדל"ן)
ח"כ דב חנין, מיוזמי הכנס

בכנס שנערך כעת בכנסת בנושא תאונות בניין התברר כי לראשונה הוציא אתמול משרד הכלכלה צו סגירה לאתר בנייה באשדוד בעקבות מותו של פועל במקום שלשום. משרד הכלכלה הודיע כי החל מעתה יבצע אכיפה מוגברת של התקנות החדשות הדורשות הכנת תוכנית בטיחות לכל אתר. "לא נסכים שעובדי בניין שנפגעים בתאונות - יהפכו לאנשים שקופים". "הקולות מהשטח מגיעים לכנסת - כנס עדויות של עובדי בניין ובני משפחותיהם" התקיים היום, ביוזמת חברי הכנסת דב חנין, אלי אלאלוף, שלי יחימוביץ', אילן גילאון ויגאל גואטה, ובשיתוף עם האגף לקידום שוויון בהסתדרות.

(חדשות הקמפוס)

היום עבר בוועדת השרים תיקון לחוק ההנדסאים והטכנאים המוסמכים לפיו במועצת ההנדסאים והטכנאים בישראל יישב נציג של הסטודנטים, בדומה לנעשה במועצה להשכלה גבוהה שם יושבים שני נציגי סטודנטים מתוקף חוק

(חדשות הבריאות )

חודש המודעות לסוכרת: ועדת הבריאות של הכנסת קיימה היום דיון על מצב הסוכרת וההשמנה בישראל.