מפיק ששקע בחובות של 11 מיליון שקלים בעקבות אסון פסטיבל ערד, ישלם רק 85 אלף שקל לנושיו - ויקבל פטור כולל מחובותיו ,חייל משוחרר שנכנס בתחילת שנות התשעים לשותפות בחברת הפקות, חווה התמוטטות כלכלית עם אסון פסטיבל ערד ב-1995.

קרא עוד...

תביעה נדירה הוגשה לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. במסגרת התביעה דורש אב מגרושתו להסיר באופן מידי את העגילים מאוזני בתם הפעוטה בת ה-4, ולדאוג לריפוי החורים באוזניה. לדבריו, הוא גילה יום אחד, וללא הודעה מוקדמת, כי גרושתו חוררה את אוזניה של הפעוטה וענדה לה עגילים, מבלי להיוועץ עמו ולקבל את רשותו.

קרא עוד...

בית המשפט למשפחה התעלם מתשובת היועץ המשפטי לממשלה שהתנגד לעתירת בנות הזוג להכיר באם הלא ביולוגית כהורה. השתיים הגישו את העתירה עוד כאשר בת הזוג הייתה בהיריון. ביהמ"ש דחה את הדיון בנושא - עד לאחר הלידה עצמה.

קרא עוד...

החוק להסדרת התדיינות בסכסוכי משפחה שעבר בקריאה שנייה ושלישית בחודש דצמבר האחרון ועומד להיכנס לתוקפו בחודש ספטמבר הקרוב, עומד לשנות את הדרך בה מתגרשים בישראל מהקצה אל הקצה.

קרא עוד...

  שלום בית קודם לקיום מצוות - גרסת בית הדין הרבני באשדוד: בתחילת החודש התקיים דיון בין בני זוג תושבי אשדוד, צעירים אשר נישואיהם עלו על שרטון לאחר שהאישה פנתה לבית הדין הרבני בעיר על מנת שיסייע לה בשלום בית.   האישה המיוצגת על ידי גיל שחף ושירה קופמן משחף ושות' – חברת עורכי דין, המומחים לגירושין ובעלה הגיעו אל  הדיון המורכב כשהם מתוחים מאוד ולמרבה הפלא, במאמצים אדירים של בית הדין הרבני, באו בני הזוג לידי הסכמה כי יילכו לייעוץ זוגי ויעשו מאמץ לשקם את התא המשפחתי.   1-עוהד שירה קאופמן   עם זאת, הבעל התנה את הדבר בכך שהוא לא מוכן לשמור שבת. במהלך הדיון אמר הבעל: "אני מוכן ללכת לייעוץ עם התנאים שלי, אני לא מוכן לשמור שבת". האישה השיבה: "בסדר, אבל אל תדליק טלוויזיה בחדר שלי" ובית הדין אישר: "יש הרבה זוגות שאחד הצדדים דתי והשני לא. אם אוהבים אחד את השני, כל אחד מכבד את הרגשות של השני, לא צריך לראות טלוויזיה בחדר שלה".   עורכי הדין של האישה, גיל שחף ושירה קופמן משחף ושות' - חברת עורכי דין, המומחים לגירושין,  הביעו סיפוק מההסכמה בין הצדדים: "מרגש לראות כיצד דייני בית הדין הרבני מסייע לזוגות אשר נקלעו לסכסוך ולמשבר זוגי ומשפטי, בכדי לחזור לשלום בית, תוך שהם נוהגים  בפתיחות לציבור החילוני והמסורתי".      

שמונה שנים לאחר שנהרס גן הארועים אחוזת אסתר שפעל ללא היתרים וללא רשיון עסק על שטח חקלאי במשך שנים ארוכות במושב הודיה ליד אשקלון הפסידה משפחת מלכיאלי – הבעלים – בערעור שהגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין דמי שימוש שנתבעו ממנה בסך 1,578,959 ₪ ותשלם בנוסף הוצאות משפט ושכר טרחה.

קרא עוד...

בעל תובע מאישתו 150,000 ש''ח בטענה שהיא פוגעת בחירותו ומעגנת אותו במשך למעלה משנה. את התביעה הגיש הבעל לפני ימים אחדים, באמצעות עוה''ד גיל שחף, בבית המשפט לענייני משפחה באשדוד.

alt המדובר בבני זוג שהכירו לפני 30 שנה ולאחר עשר שנות היכרות נישאו והביאו לעולם שלושה ילדים, אחד מהם קטין. במאי אשתקד הגישה הנתבעת תביעת גירושין, תשלום כתובה ופיצויים. תחילה התנגד הבעל להתגרש וביקש במעמד בית הדין לנסות ולחזור לשלום בית. תקופה קצרה לאחר מכן לנוכח רצונה הנחרץ של האישה הסכים הבעל להתגרש וניתן פסק הדין לגירושין בהסכמה כאשר בהחלטה קבע בית הדין כי לאחר שיסדירו הצדדים את הפרדת המגורים יוכלו לבצע טקס סידור גט. כחודש לאחר ההחלטה הגישה האישה, בקשה לפסיקת מזונות זמניים ובית המשפט פסק עבורה למעלה מ-2,000 ש''ח. מיום זה ועד כה פנה הבעל בבקשות חוזרות ונשנות בכדי לקבוע מועד לסידור הגט אך לנוכח סירוב האישה לבקשות נדחה סידור הגט פעם אחר פעם. בשל התנהלותה וסרבנותה הגיש הבעל אל בית הדין תביעה להכריז על האישה כמורדת, עליה ויתר לאחר שהתקיים דיון במעמד הצדדים בו הבהירו הבעל והאישה כי ברצונם להתגרש וחתמו שוב על הסכם הגירושין. לאחר 6 בקשות דחופות לבית הדין ולפנים משורת הדין נקבע מועד חדש לסידור הגט בזמן פגרת בית המשפט ובאותו היום, באופן מפתיע, סירבה האישה להתגרש תוך התניות חדשות ובשעה שהיא ממשיכה לגבות מזונות אישה מהבעל. כאמור, בשל כך תבע הבעל את האישה וציין 3 עילות עיקריות: הראשונה - האישה פעלה ופועלת לגביית כספים מהבעל שלא כדין ועושה עושר ולא במשפט, השניה - האישה פעלה ופועלת בניגוד לחוק החוזים ומפרה את ההסכם ברגל גסה והשלישית - האישה גרמה וגורמת נזק לבעל ובהתאם לעוולות הרשלנות המוגדרת בסעיף 35 לפקודת הנזיקין היא גורמת לפגיעה בממונו, בנפשו, בכבודו ובחירותו. יצוין כי בנוסף לסכום התביעה, בגובה 150,000 ש''ח, מתבקש בית המשפט לחייב את האשה לשלם לבעל סך של 10.000 ש''ח עבור כל חודש שבו היא ממשיכה להפר את ההסכם ולמנוע את סידור הגט.