צילום: מתן נעים

בתחילת השבוע שעבר (12.2) הורתה השופטת ג'אדה בסול מבית משפט השלום בחיפה על סגירת מיכל האמוניה במפרץ חיפה תוך 10 ימים ועל איסור מילויו. מדובר בהחלטה אמיצה שבמרכזה שלום תושבי מפרץ חיפה היקרים לי, שלמענם אני מנהלת את המאבק המרכזי שלי בכנסת ה-20. אזור המפרץ הפך במשך שנים לפצצה מתקתקת מבחינה בריאותית וביטחונית, בזמן שמדינת ישראל אפשרה לאינטרסים כלכליים להוביל אותה.

קרא עוד...

חה"כ דב חנין, יו"ר השדולה הסביבתית-חברתית

ח"כ דב חנין, יו"ר השדולה הסביבתית-חברתית, בעקבות המשרד להגנת הסביבה בעניין מיכל האמוניה בחיפה: "המאבק העיקש של התושבים במפרץ חיפה - רושם הישג" ח"כ דב חנין, יו"ר השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת, בירך על החלטת המשרד להגנת הסביבה: "טוב שהשר להגנת הסביבה נוקט סוף סוף בהחלטה הנכונה

קרא עוד...

חה"כ עמיר פרץ

עמיר פרץ מתייחס להצהרת השר אלקין שהודיע שלא יחדש את ההיתר של מיכל האמוניה בחיפה: ״אחרי שבית המשפט דרש והתושבים לחצו, האם סופסוף תעשה הממשלה את הדבר הנכון ״על ישראל מוטלת האחריות לסגור את מפעל האמוניה ולהסיר את הסכנה מעל הציבור בחיפה ובצפון״.

קרא עוד...

מיכל האמוניה בחיפה. צילום: מתן נעים

המשרד להגנת הסביבה לא יחדש את היתר הרעלים למכל האמוניה; השר זאב אלקין: "לאור העובדה שאין פתרון באופק, המכל מעמיד את הציבור ואת הסביבה בסיכון שלא נוכל להסכים לו" השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "המשרד להגנת הסביבה, בהתאם לעמדתנו המקצועית העקבית והנחושה, סבור שאין מקומו של מכל האמוניה במפרץ חיפה.

קרא עוד...

ראש עיריית חיפה, יונה יהב

עיריית חיפה יחד עם אגודת הסטודנטים ומועצת הנוער העירונית יפגינו ביום א' הקרוב אל מול בית המשפט המחוזי שידון בצו העיכוב שניתן לריקון מיכל האמוניה ביום ראשון הקרוב ה- 26.2.17 יפגינו עיריית חיפה, אגודת הסטודנטים ומועצת הנוער העירונית אל מול בית המשפט המחוזי.

קרא עוד...

יונה יהב - ראש עיריית חיפה

עיריית חיפה זימנה היום את ראשי חברת נמלי ישראל לחקירה בגין אחריותם כבעלי הקרקע של מיכל האמוניה - עיריית חיפה שלחה היום זימון לחקירה למנהלי חברת חנ"י וחברי הדירקטוריון שלה, בגין חשד לעבירות בנייה במיכל האמוניה.

קרא עוד...