המציאות הביטחונית בישראל מחייבת כל אדם אחראי בהכרת המרחבים המוגנים בביתו ובקרבת מקום. התקנה של ממ"ד בתוך הבית היא הפתרון הנוח ביותר להתמודדות עם האיום הביטחוני וחיזוק תחושת הביטחון של בני הבית. כיום, כל בניין חדש נבנה תוך שילוב של חדרי ביטחון בכל דירה, הקבלן לא יוכל לקבל אישורים מתאים ללא שילוב של ממ"ד בכל דירה.

כלים

הצורך בחדרי ביטחון ביתיים במציאות בה אנו חיים לגיטימי לחלוטין, חדרי הביטחון הללו מסוגלים להציל חיים, אלו אשר מתגוררים בדירות או בתים ללא ממ"ד תקני מתבקשים לעשות שימוש במקלט הקרוב, למצוא מחסה בחדר המדרגות או לפעול להתקנת ממ"ד בביתם בהקדם האפשרי.

מהו ממ"ד תקני?

המצב הביטחוני הרגיש עורר גל של פניות בבקשה לקבל מידע אודות הקמת חדרי ביטחון בבתים ובתי עסק. בין העוסקים בתחום ישנם כיום גם לא מעט גופים אשר פועלים ללא האישורים הדרושים וללא כל פיקוח, קיימות תקנות מאוד ברורות להתקנת ממ"ד, חריגה מהתקנות הללו גורעת מבטיחות המתקן.

כל תהליך בניית ממ"ד מתחיל בהרכבת תכנית בנייה המתבססת על הנהלים הקיימים בחוק באשר לעובי הבטון, איטום החלונות ושימוש בדלתות בטיחות חסינות אש וחזקות. ממ"ד תקני לא יוכל להכיל דלת רגילה או חלונות ביתיים פשוטים. כל תהליך הבנייה מלווה בנהלים מאוד קפדניים ושימוש בחומרי גלם איכותיים המבטיחים איטום מלא, שהייה בטיחותית בממ"ד גם למשך שעות ארוכות והגנה מקסימלית על השוהים בו.

אם יש בכוונתכם לעשות בממ"ד שימוש קבוע כדאי לציין זאת כבר בשלב הרכבת תכנית הבנייה, אין כל סיבה שלא להפוך את הממ"ד לחדר ילדים או חדר עבודה. תוך התאמה אישית של מערכת המיזוג ומבנה הממ"ד לשימוש יומיומי תוכלו לעשות בחדר שימוש רגיל לחלוטין. בבתים רבים משמשים ממ"דים חדרי מגורים לכל דבר, הממ"ד יוכל להכיל חלונות רגילים לצד החלונות האטומים, דלת בה ניתן לעשות שימוש יומיומי ומערכת מיזוג עם כמה פונקציות הפעלה.

התקנה של מזגן בממ"ד תקני

שהייה ממושכת בתוך ממ"ד סגור מחייבת בפתרונות אוורור ומיזוג אוויר, רבים סבורים כי תוך התקנת מזגן בחדר ניתן יהיה לפתור את בעיית האוורור ולהביא לתחלופת אוויר בחדר. אך למעשה, המזגן לבדו אינו פותר את הבעיה, ממ"ד תקני אטום לא יוכל להכין מזגן אשר מזרים אוויר אל החדר ופוגע באיטום התקני. רק תוך התקנה של מערכת אוורור וסינון אב"כ המשולבת עם מזגן עילי או מאווררים ניתן יהיה לשהות בממ"ד האטום למשך תקופה ארוכה.

שימו לב, כל החלפה של חלון תקני בממ"ד בחלון אחר, החלפה של דלת או שינויים במערכת האוורור עלולים לפגוע ברמת האיטום והבטיחות של הממ"ד. הקפדה על ממ"ד תקני ובטיחותי מחייבת אתכם בפנייה אל אנשי מקצוע ופעולות תחזוקה שוטפות לממ"ד. הקפידו לשכור רק אנשי מקצועי מורשים לטיפולי תחזוקה ובנייה של ממ"ד לבית או לבית העסק.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS