מי לא רוצה להבין מה קורה היכן משקיעים את הכסף שלו?, מי לא רוצה לדעת כיצד לעשות הכנסה פסיבית משוק ההון? במציאות של היום,אין שום אפשרות "לעצום עיניים" ולסמוך על אחרים שיעשו לנו את הכסף ללא השגחה מצידנו. ובכלל, אנשים רבים מעדיפים ללמוד שוק ההון בעצמם ולעשות כסף גדול מבלי לשלם עמלות מופרזות.

כלים

בעשור האחרון, רבים ניגשים ללמוד שוק ההון במכללות השונות.

כיצד לבחור מכללת שוק ההון בצורה מקצועית

ראשית, צריך לדעת בדיוק מה רוצים ללמוד וללכת למוסד המלמד זאת. האם רוצים ללמוד השקעות ערך? אולי מסחר יומי? מסחר באופציות? במט"ח? ניתוח טכני? ההבנה שלי לגבי מה אני רוצה ללמוד- תחסוך כסף ועוגמת נפש בהמשך. כדאי ללכת ללמוד במכללה שמתמקדת בלימוד החומר הנבחר.

הבעיה היא שרבים אינם יודעים מה הם רוצים ללמוד עד שהם מנסים ואז כדאי לבחור ללמוד מגוון חומרים בקורס אחד ומשם לבחור במה אני רוצה לעסוק. מרבית המכללות מתמקדות בשיטת הניתוח הטכני. כדאי להימנע מלימוד רק בנושא זה ולחפש מקום המלמד נושאים מגוונים יותר.

השני זה המחיר. לימודי שוק ההון אינם עסק יקר. ההמלצה שלי היא לא ללכת על מוסד יקר מידי.אתם עוד לא יודעים אם תאהבו ואם תתחברו ולכן כדאי למצוא מוסד שלא לוקח יותר מ4000 ש"ח. אח"כ אם משהו ימצא חן בעיניינו ונרצה עוד להתמקצע בו-נעשה זא. אבל אם לא? הלכו 8000 ש"ח סתם ככה לפח? השלישי זה לא להתפתות אחרי מתנות.

מכללות שוק ההון מציעות לעיתים מתנות מפתות על מנת שתכנסו בשעריהם. בדרך כלל זה כסף חינם למסחר.לפעמים זה מגיע לאלפי שקלים מתנה. אל תהיו תמימים.אין מתנות חינם. המכללה נותנת את "המתנה" הזו על מנת שתצטרפו לברוקראז' שלהם והם ירוויחו מהעמלות של הפעולות שלכם.

כלומר- המתנה היא על תנאי. תצטרפו למסחר דרכינו, תקבלו את הכסף ולעיתים גם יכריחו אתכם לבצע פעולות רבות בתיק מבלי שיש צורך,רק כדי שישיגו אחוזים מהעמלות שלכם. לסיכומו של דבר, חפשו לפחות בהתחלה, ללמוד במקום שיהיה אמין, איכותי, לא יקר וילמד אתכם את מגוון החומר.

עינב כהן - מנכ"ל אקדמית "ישראל בורסה"

לימודי שוק ההון בסדרת שיעורים פרטיים עד להתמקצעות מוחלטת.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…