התשוקה לפנים בעלות מראה צעיר יותר משותפת לנשים וגברים רבים ובמגוון רחב יחסית של גילאים. הרפואה האסתטית מציעה שפע אפשרויות לממש את החלום וליהנות מהצערת פנים אפקטיבית, ובפרט בחירה בין מתיחת פנים לבין הזרקות למילוי קמטים. על-מנת לעבור את הטיפול המתאים לכם ביותר כדאי להגיע לכירורג פלסטי מנוסה שמבצע את שני סוגי הטיפולים, כך שתוכלו לדעת בוודאות שההמלצות שלו מבוססות על ניסיון עשיר וגם על יושרה מלאה,

כלים

שכן הוא מבצע גם מתיחות פנים וגם הזרקות, ועוד כדאי להבין מהם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות ולמי מתאים כל אחד מסוגי הטיפולים.

מתי כדאי לבצע מתיחת פנים?

ככל שאנחנו מתבגרים, וגם אצל מי שמקפיד לשמור על אורח חיים בריא, מתרחשים בפנים שינויים בלתי נמנעים: הרצועות התומכות ברקמות העור מתרופפות, העצמות מידלדלות ונספגות (ובפרט באזור הלסת), שכבת השומן שמתחת לעור מידלדלת אף היא, והתוצאה היא רפיון כללי של הפנים ומראה מוארך, שמוט ומבוגר מאוד.

במקרים שבהם ההשפעות של כל התופעות הנ"ל ניכרות היטב בפנים, מומלץ לבצע ניתוח מתיחה. חשוב להדגיש שישנן שני סוגי ניתוחי מתיחת פנים, מתיחה מלאה ומיני ליפט, ובהתאם כירורג פלסטי מיומן יכול להתאים את היקף הניתוח למידת הצורך בשינוי.

היתרון המרכזי של ניתוח מתיחה בפנים הוא השינוי המשמעותי מאוד - ישנם מקרים שבהם אחרי ביצוע הליך כירורגי זה, ואחרי כמובן תקופת ההחלמה הנדרשת ובנוסף המתנה של מספר שבועות עד חודשים בכדי שהתוצאות יבואו לידי ביטוי מלא, האדם נראה צעיר יותר ב-10 שנים ואפילו יותר.

החיסרון המרכזי של מתיחת פנים הוא שמדובר בניתוח על כל המשתמע מכך: ראשית, נדרשת הרדמה מלאה שמטבעה כרוכה בסיכון מסוים. שנית, מדובר בהליך כירורגי מורכב יחסית שמחייב החלמה של כשבועיים (או מעט פחות כשמדובר במיני ליפט), ובתופעות לוואי תוך כדי פרק זמן זה. בנוסף כמו בכל ניתוח עלולים להיגרם סיבוכים שונים כמו זיהומים, דימומים והצטלקות בולטת, ועוד סיבוך לא רצוי הוא א-סימטריה של הפנים. יחד עם זאת חשוב לציין שהשכיחות של הסיבוכים הנ"ל הינה מזערית, שמנתחים פלסטיים מיומנים מצליחים כאמור לייצר הצערת פנים משמעותית עם תופעות לוואי נסבלות.

מתי כדאי לבצע הזרקות למילוי קמטים?

הזרקות למילוי קמטים מתאימות לנשים וגברים שעדיין לא סובלים מכל התופעות הנ"ל (התרופפות רצועות, הידלדלות שכבת השומן, ספיגת עצמות) אבל ניתן לראות באזורים שונים של הפנים שלהם קמטים. בפרט מבחינים בקמטים, שלעתים הם עדינים יחסית אבל בכל זאת מורגשים היטב ולפעמים הם כבר משמעותיים, בעלי הקמטים עצמם, אבל גם הסביבה כבר מתחילה לשים לב להתקמטות, והדרך הטובה ביותר לטשטש או להעלים את אותם קמטים היא באמצעות הזרקת חומרים שונים - בעיקר משמשים למטרה זו הבוטוקס והחומצה ההיאלרונית.

הזרקת בוטוקס מתאימה לקמטי הבעה בשליש העליון של הפנים (בצידי העיניים, בין הגבות ובמצח), ואילו זריקות חומצה היאלרונית מתאימות לקמטים סטטיים (כלומר כאלה שאינם תוצאה של פעילות שרירים אלא של שינויים בעור הפנים שיוצרים חריצים הולכים ומעמיקים) באזורים אחרים בפנים ובפרט בצידי הפה, בין השפתיים לאף וקמטי מריונטה (אלה שיורדים מצדי הפה לעבר הסנטר).

היתרון המרכזי של הזרקות למילוי קמטים הוא קלות הטיפול: ההזרקה נמשכת זמן קצר מאוד (כרבע שעה בממוצע), אינה כרוכה בכאב וגם לא מחייבת הרדמה, החזרה לשגרה מידית ותופעות הלוואי מינימליות (אדמומיות קלה, אי נוחות מסוימת ולעתים גם ירידה בתחושה באזור המטופל) וחולפות מעצמן תוך יומיים שלושה. יתרון נוסף של הזרקת חומרי מילוי הוא המחיר הנמוך שלהם ביחס לעלות ניתוח מתיחת פנים.

החיסרון הבולט הוא השינוי היחסית מצומם - העלמת קמטים "בלבד" - אם כי כאמור במקרים שבהם אין צורך ביותר מכך, מדובר בפתרון אפקטיבי מאוד. עוד חשוב לציין שהתוצאות מידיות, ומחזיקות מעמד מספר חודשים עד שנה, בהתאם לסוג ההזרקה, כשלאחר מכן ניתן פשוט לעבור שוב את הטיפול היחסית פשוט וקל.

מדוע חשוב בכל מקרה לפנות לכירורג פלסטי מיומן ומנוסה?

גם מתיחת פנים וגם הזרקות למילוי קמטים מחייבות מיומנות גבוהה מצד הכירורג הפלסטי, וזאת על-מנת להגיע למראה שהוא לא "רק" צעיר יותר, אלא גם כזה שנראה טבעי ועל כן מחמיא במיוחד. בנוסף חשוב מאוד הניסיון של הרופא המנתח, גם כדי לעזור לאדם לבחור את הטיפול המתאים לו ביותר וגם כדי לא להתפתות לרצון ליצור שינוי דרסטי מדי שעלול להוביל למראה מאולץ. שילוב בין מיומנות גבוהה לניסיון נרחב מבטיח תוצאות מרשימות במיוחד לכל גבר ולכל אישה בכל גיל.

לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס לאתר: http://www.drarik.co.il/

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS