רשות המסים ערכה מבצע ביקורת באשקלון ובסביבה: במפעל מצות לא נרשמו 22,000 ₪ בעל מסעדה לא רשם 10,500 ₪ שקיבל בעבור אירועים שנערכו במקום בחנות רהיטים לא נרשמו 3000 ש"ח. 

צילום: אילוסטרציה
צילום: אילוסטרציה

אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכו מבצע ביקורת באשקלון ובסביבה., במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה אשקלון, התבצעו 147 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 8% מהעסקים לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת באחד מהמושבים באזור, גילו המבקרים כי באחת החצרות פועל מפעל ליצור מצות בעבודת יד. מבדיקת המסמכים נמצא כי בעל העסק לא רשם הכנסות של כ- 22,000 ש"ח בספרי העסק. תגובת בעל העסק "רואה החשבון אמר לי שאני יכול להוציא חשבונית תוך שבועיים". בביקורת במסעדה באשדוד גילו המבקרים תיעוד לשני אירועים שנערכו במקום וששולם עבורם סכום של 10,500 ₪ שלא נרשם בספרי העסק. מנהל המסעדה טען "אני צריך לבדוק מה היה שם ואז אחליט אם להוציא קבלות וחשבוניות על מה שחסר". בביקורת שנערכה בעסק לרהיטים באחד מהמושבים באזור נמצא שובר של כרטיס אשראי בסך 3000 ₪ שלא נרשם בספרי העסק. בעל העסק הסביר "באתי הבוקר וראיתי את השובר, רציתי לברר עם הפקידה". בכל המקרים המשך הטיפול יעשה במסגרת משרד השומה.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.