חברת רפאל בע"מ סיימה את שנת 2016 ברווח נקי של 473 מיליון שקלים (123 מיליון דולר) עם שיא בקבלת הזמנות בהיקף של 10.7 מיליארד שקלים (כ-2.8 מיליארד דולר). רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ סיימה את שנת 2016 ברווח נקי של 473 מיליון שקלים, עם שיא בקבלת הזמנות בהיקף של כ-10.7 מיליארד שקלים ושיא בצבר ההזמנות שעומד על כ-21.7 מיליארד שקלים (שתיים וחצי שנות פעילות). מכירות החברה עמדו בשנה זו על כ-8.3 מיליארד שקלים.

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן,
מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן,

 

חברת רפאל מפרסמת את התוצאות הכספיות שלה לשנת 2016, כפי שאושרו על ידי דירקטוריון החברה: חברת רפאל מפתחת, מייצרת, מספקת ותומכת במערכות לחימה מהמתקדמות ביותר בעולם עבור צה"ל ומערכת הביטחון, כמו גם ללקוחות במדינות רבות, תוך שיתופי פעולה בין-לאומיים. חברת רפאל הינה המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ עם כ-7,500 עובדים באופן ישיר ועוד כ-20 אלף בתי-אב באופן עקיף.

במהלך השנה המשיכה רפאל בפעילות ייצור, פיתוח ושיווק של מערכות ויכולות הנותנות מענה מקצה לקצה למגוון רחב של אתגרים במרחבי האיומים השונים, באוויר, בים, ביבשה ובחלל. השנה המשיכה החברה גם בפעילות בתחום ההגנה והשליטה והבקרה האווירית עם המשך פיתוח מערכת "כיפת ברזל", השלמת ניסוי מסכם למערכת "שרביט קסמים" יחד עם חברת רייתיאון האמריקנית, המשך פעילות לקידום טילי האוויר-אוויר בנוסף לשילובם כמערכת הגנה מפני טילים, המשך פעילות מתקדמת של מערכת "כיפה ימית" וכן הצגת יכולת חדשנית לנטרול איום הרחפנים.

בתחומי היבשה והים נמשכת פעילותה של רפאל מול צה"ל, כאשר השנה הוחלט לצייד את כל טנקי המרכבה ונגמ"שי הנמר שיוצאים מקו הייצור במערכת "מעיל רוח" - מערכת ההגנה האקטיבית המבצעית והיחידה מסוגה לכלים משוריינים. רפאל חתמה בשנת 2016 על עסקה משמעותית עם צבא ליטא לאספקת עמדות נשק נשלטות מרחוק וכן ביצעה ניסוי ראשוני מסוגו של ירי טילי ספייק מהפרוטקטור - כלי-שיט לא-מאויש הנמצא בשירות מבצעי וכן פעילויות נוספות.

בתחומי האוויר והחלל ביצעה רפאל פעילות מתקדמת עם מערכות אוויר-שטח, שדרוג יכולות ניווט וצילום כגון "לייטנינג", מערכות תקשורת ומודיעין, הנעה בחלל ועוד. במהלך השנה הורחבה פעילות החברה בתחום הסייבר בשווקים הבין-לאומיים, זאת בנוסף להמשך השלמת הקמת חמ"ל הסייבר הלאומי עליו הופקדה רפאל.

רפאל ממשיכה לעסוק בטיפוחם, בקידומם ובהכשרתם של עובדי החברה. כמו כן היא ממשיכה להשקיע משאבים רבים בנושאי המחקר והפיתוח וכן להגביר את הקשר עם מוסדות האקדמיה. תרומת רפאל לחברה ולכלכלה מוצאת ביטויה גם בפעילות התנדבותית ענפה למען הקהילה באזורי הפעילות של החברה והיא מדורגת בדירוג הגבוה ביותר בנושא אחריות תאגידית.

כ-45% מהצבר מיועד לייצוא ומתפרס במדינות רבות בעולם - באסיה, באירופה, באמריקה הצפונית והדרומית והשנה פתחה החברה נציגות גם באוסטרליה.

בשבועות האחרונים השלימה החברה גיוס אג"ח (החברה מדורגת AAA) באמצעות הגופים המוסדיים בהיקף של 1.5 מיליארד שקלים. הגיוס נעשה כחלק מתוכניות הגידול והצמיחה של החברה, הכוללות הרחבת השיתופים הבין-לאומיים באמצעות מיזוגים ורכישות והשקעות נוספות במחקר ובפיתוח, בתשתיות ועוד.

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן, אמר: "במהלך שנת 2016 השלמנו תהליך אסטרטגי עמוק ומקיף, שבמסגרתו בחנו ועדכנו את חזון וייעוד רפאל עשור קדימה כדי להמשיך להוביל בפיתוח פתרונות מתקדמים ומערכתיים בתחום הביטחוני, בחזית הטכנולוגיה בארץ ובעולם."

עוד הוסיף הר-אבן כי השילוב של משאב אנושי יוצא-דופן ביכולות, בכישורים ובמסירות כמו שיש לרפאל, עם יכולות טכנולוגיות ומבצעיות, יחד עם איתנות פיננסית ופעילות בינלאומית, מעניקה לרפאל את היכולת להמשיך לצמוח ולהשקיע משאבים רבים גם במחקר ובפיתוח, והיא זו המאפשרת לחברה לתת פתרונות מערכתיים בעלות-תועלת מוכחת.

בסיום דבריו ביקש המנכ"ל להודות לחברי הדירקטוריון, להנהלת החברה ולעובדיה, על תרומתם ועשייתם הרבה כפי שבאה לידי ביטוי על רבדיה השונים.

דירקטוריון רפאל הודה ליצחק גת, יו"ר הדירקטוריון בשלוש השנים האחרונות, על תרומתו ועשייתו למען החברה. היו"ר הנכנס של דירקטוריון רפאל, הד"ר עוזי לנדאו אמר, כי היכולת של החברה, שנשענת על משאב אנושי איכותי ביותר, להיות חברה עסקית, גלובלית, צומחת ורווחית היא זו, שבין היתר, מאפשרת לה גם להמשיך ולהשקיע משאבים רבים במחקר ובפיתוח ולהיות נדבך מרכזי בביטחון המדינה.