חברת התרופות כצט הצטרפה כשותף אסטרטגי - לסטרטאפ גייד אין מדיקל מחממת NGT3 בנצרת. גייד אין מדיקל סיימה סבב גיוס ראשון בהיקף של כשני מיליון שקלים, החברה פיתחה התקן המסייע ומקל בביצוע תהליך האינטובציה המורכב, פרוצדורה רפואית חיונית ושכיחה בעולם הרפואה, במהלכה מוחדר צינור (טובוס) לקנה הנשימה, במטרה להנשים את המטופל.

כלים
אריאל שרם, מייסד משותף ומנכ"ל גייד אין מדיקל
אריאל שרם, מייסד משותף ומנכ"ל גייד אין מדיקל

חברת הסטרטאפ גייד אין מדיקל (Guide In Medical), הפועלת בתחום המכשור הרפואי, במסגרת החממה של קרן ההון-סיכון NGT3 מנצרת, השלימה מהלך גיוס ראשון בהיקף של כשני מיליון ש"ח מחברת התרופות כצט, אשר הצטרפה כשותפה אסטרטגית לחברה וממשקיע הפרטי. מכשיר ה-IRRIS שפיתחה גייד אין מדיקל מסייע ומקל בביצוע תהליך האינטובציה המורכב, במהלכו מוחדר צינור (טובוס) לקנה הנשימה, במטרה להנשים את המטופל.

מאז הקמתה בשנת 2015, הושקעו בגייד אין מדיקל שלושה מיליון שקלים על ידי קרן NGT3 והמדען הראשי במשרד הכלכלה וסה"כ חמישה מיליון שקלים כולל ההשקעה הנוכחית. הכסף שגויס יאפשר ביצוע ניסוים קליניים נוספים בבני אדם במהלך השנה, את המשך הפיתוח של המוצר וקבלת אישורים רגולטורים.

גייד אין מדיקל הוקמה על בסיס שיתוף פעולה בין היזמים איתי חיות המשמש כדירקטור ויועץ טכנולוגי בחברה, אריאל שרם המשמש כמנכ"ל החברה, וד"ר אלחנן פריד, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה הר הצופים, המשמש כיועץ רפואי בחברה. הטכנולוגיה נוצרה במסגרת תכנית היזמות הביו-רפואית של האוניברסיטה העברית, בשיתוף המרכז הרפואי הדסה. החברה קיבלה רישיון בלעדי לפיתוח הטכנולוגיה מיישום, חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית בירושלים, והדסית, החברה למסחור הטכנולוגיות של ביה"ח הדסה בירושלים. תוך פחות משנה וחצי הספיקה החברה לבצע ניסיון קליני ראשון ולהתחיל בייצור ראשוני של המכשיר. בימים אלה נמצא המכשיר בתהליך אישור CE שאמור להסתיים במרץ 2017 ובחברה מצפים כי עד סוף השנה יתקבל גם אישור ה-FDA. קהלי היעד של המכשיר הם רופאים במרכזים רפואיים, פרמדיקים בניידות טיפול נמרץ, וארגונים המנהלים יחידת טיפול נמרץ צבאית או אזרחית.

אינטובציה היא פרוצדורה רפואית חיונית ושכיחה בעולם הרפואה, המבוצעת בחדרי ניתוח תחת הרדמה מלאה ולעתים גם בתנאי שדה. בארה"ב מדובר בפרוצדורה שלישית בשכיחותה ובעולם מבוצעות מדי שנה כ-50 מיליון אינטובציות. התהליך של החדרת צינור לקנה הנשימה במטרה להנשים, דורש רמת מיומנות גבוהה, דיוק מקסימלי בהחדרת הצינור ומהירות, מאחר והמטופל אינו נושם תוך כדי ביצוע הפרוצדורה. נזק הנגרם מהליך אינטובציה לקוי, המתרחש בשל חוסר ניסיון של הרופא או הפרמדיק, תנאי סביבה ו/או הפרשות בלוע המקשים על הראות, ולעתים מבנה אנטומי שונה של המטופל, עלול להיות קריטי ולעלות בחיי המטופל.

גייד אין מדיקל פיתחה התקן חיצוני, המוצמד כמדבקה על צוואר המטופל ומעביר לתוך הרקמות אור באורך גל מסוים, אשר מאיר את פנים הגרון. התאורה המיוחדת, אשר מהבהבת בצורה ברורה, מקלה על הצוות הרפואי בזיהוי קנה הנשימה כשהוא נעזר בווידאו לרינגוסקופ (מכשיר עם מצלמת וידאו) ומנווט בקלות רבה יותר את החדרת צינור ההנשמה במהלך האינטובציה. מדובר בהתקן חד-פעמי שעלותו מוערכת בכ-35 דולר ליחידה.

אריאל שרם, מייסד משותף ומנכ"ל גייד אין מדיקל: "יתרונות המכשיר נובעים מפשטות הפעלתו ומהיכולת לזהות בזמן קצר ובבטחה את קנה הנשימה גם במצבים מסובכים. על כך יעידו תוצאות הניסויים הקליניים והמשוב החיובי שקיבלנו מרופאים שכבר התנסו במכשיר. אני מאמין שבשנים הקרובות המוצר יהיה בשימוש בכל אמבולנס, חדר ניתוח ותאג"ד. התמיכה שקיבלנו ועודנו מקבלים ב- NGT3,סייעה משמעותית בקיצור הליכים והגעה למוצר עובד בזמן שיא".

זהר גנדלר, מנכ"ל קרן NGT3 : "חברות מעטות בעולם הבריאות יכולות להציג התקדמות כה יוצאת דופן בפיתוח מכשיר רפואי. גייד אין מדיקל יכולה להתגאות בעובדה שתוך שנה וחצי בלבד, היא השלימה תהליך פיתוח וייצור

דור ראשון של המוצר, תוך ביצוע ניסוים קליניים בבני אדם, השלימה קבלת ISO 13485, ולקראת קבלת אישור CE כבר בחודשים הקרובים. גייד אין מדיקל מביאה לשוק מוצר ייחודי וחיוני, אשר הופך פרוצדורה מורכבת ומועדת לסיבוכים להליך קצר ויעיל, ללא צורך בשינוי המכשור הקיים ובעלות זניחה. אנו שמחים לתמוך ולקדם פתרון שפותר בעיה אמתית בעולם הרפואה הדחופה".

אודות NGT3

NGT3 הינה קרן הון סיכון, בעלת זיכיון של המדען הראשי במשרד הכלכלה לפעול כחממה טכנולוגית בתחום מדעי החיים. NGT3 משקיעה בחברות סטארט-אפ טכנולוגיות בשלבים הראשוניים שלהן ומעניקה להן תמיכה מסיבית. התמיכה כוללת, מעבר להשקעה הכספית, צוות מקצועי מנוסה המלווה את החברות מיום הקמתן בכל התחומים – משפטי וכספי, שיווק, פיתוח עסקי ושותפויות, גיוסי הון וכמובן ליווי בפיתוח הטכנולוגי של המוצר וקידומו. גיוסי הון ושותפויות אסטרטגיות מושגות תוך הישענות על הקשרים והניסיון העשיר של המנהלים והשותפים ב- NGT3.

החזון של NGT3 מבוסס על שלוש זרועות: (1) השקעה ובניית ערך לחברות סטארט-טכנולוגיות רפואיות צעירות; (2) השגת תשואה כספית גבוהה למשקיעים; (3) אג'נדה חברתית המבוססת על שיתופי פעולה בין יהודים וערבים.

ל - NGT3 בסיס משקיעים איתן, כולל שותפים ומנהלים, בעלי מוניטין מוכח וניסיון עשיר ביותר, מארה"ב, ספרד וישראל.

אודות כצט

כצט בע"מ היא חברת התרופות ומוצרי הצריכה מהמובילות בישראל. כצט הוקמה כחברה פרטית בשנת 1921 ובסוף שנות השמונים החלה לפעול בשווקים הבינלאומיים - באירופה ובמזרח הרחוק.

חטיבת הפארמה של כצט מתמחה בייצור ושיווק תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם ותכשירים רפואיים חדשניים לשיפור איכות חיי המטופלים. בנוסף, עוסקת החטיבה בשיווק תרופות של חברות בינלאומיות, ביניהן: ניקומד, אסטלס פארמה, HRA , גייסטליך , וויפור ועוד .

כחלק מפועלה, חרטה כצט על דגלה את תחום הטיפול בפעוטות, ופיתחה את סדרת המוצרים טיפטיפות וטפטפים המומלצות על ידי רופאי הילדים . מוצרים אלו מיוצרים במפעלי החברה בקרית מלאכי , העומדים בתקני איכות בינלאומיים.

כצט משקיעה משאבים רבים בנושא איכות המוצרים, איכות הסביבה, ותרומה חברתית. בחמש השנים האחרונה זכתה החברה בדירוג הגבוה ביותר בתחום – פלטיניום פלוס.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS