יבואן נעצר בחשד כי ניסה להבריח 100 טלוויזיות בגודל 55 אינץ' - יבואן נעצר בחשד כי הבריח ארצה טלוויזיות מבלי להצהיר על כך ברשימון היבוא. החקירה בעניינו בוצעה על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז בשיתוף פעולה עם מחלקת בקרת ייבוא במכס אשדוד.

ניסה להבריח 100 טלוויזיות בגודל 55 אינץ'
ניסה להבריח 100 טלוויזיות בגודל 55 אינץ'

היבואן שוחרר בערבות בבית משפט השלום בראשון לציון. כמפורט בבקשת המעצר, על פי החשד, הברחת הטלוויזיות נעשתה על ידי חברת "דרך השלום ניהול דלק" שבבעלותו של תחסין ראמי. החשוד, מוצטפא ראמי, הינו בנו של תחסין, והוא מנהלה של החברה והרוח החיה מאחוריה.

לפני מספר ימים בוצעה במכס אשדוד בדיקה למכולה שיובאה על ידי החברה המוזכרת והייתה אמורה להכיל, על פי רשימון הייבוא, 1270 מכשירי טלוויזיה בגדלים שונים (32 אינץ', 43 אינץ' ו- 49 אינץ').

בבדיקה הפיזית נתגלה כי מעבר למוצהר, המכולה הכילה גם 100 מכשירי טלוויזיה בגודל של 55 אינץ' שלגביהם קיים שוני הן בערך הסחורה, הן בשיעור המס (כפול משיעור המס המוטל על טלוויזיות בגודל של עד 50 אינץ') והן בתקינה. מחומר החקירה עולה כי מחירי הטלוויזיות המוצהרים נמוכים משמעותית מערכם הריאלי של מכשירים מסוג זה וכי גירעון המס בשלב זה עומד על כמה מאות אלפי ₪.

החשוד נחקר והכחיש את המיוחס לו.