מפעל ת.מ.צ תעשיות מחזור צמיגים בע"מ, הפועל באזור התעשייה בעמק שרה בבאר-שבע החליט באחרונה על הרחבת פעילותו. עלות הרחבת המפעל עומדת על כ-12 מיליון ₪ וכוללת השכרת מבנה נוסף בעמק שרה, שכלול הציוד והמכונות, בניית מחסן ייעודי לחומר הגרוס וסידור מבנים לקליטת ציוד. הרחבת המפעל נועדה על מנת לשפר את תהליכי עבודה, מתן שירות טוב יותר ללקוחות החברה והקטנת הסיכונים. הציוד החדש עתיד להכפיל את פעילות המפעל.

כלים
מפעל המיחזור. באדיבות תמ"צ
מפעל המיחזור. באדיבות תמ"צ

מפעל ת.מ.צ העוסק בתעשיות מחזור צמיגים הוקם בשנת 2011, בעקבות חקיקת חוק מחזור הצמיגים. בתחילת דרכה החברה מנתה כ-5 עובדים ומשאית. נכון להיום, עובדים בחברה למעלה מ-50 עובדים מאזור באר-שבע, אופקים, דימונה והסביבה ואוספת בכל חודש כ-2500 טון צמיגים מכל רחבי הארץ שמהווים כ-60% מפסולת הצמיגים שמיוצרת במדינת ישראל.

אמיר הדס, מנכ"ל מפעל ת.מ.צ, : "לצערנו, במדינת ישראל שלא כמו במדינות העולם אין אנו מקבלים תמיכה מהמדינה לתהליך המחזור. סבסוד זה מתבקש במיוחד בתקופה זו לאור ירידה חדה במחירי חומרי הגלם שהם תוצרים של המחזור. אנו יחד עם מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים, אביב חצבני מנסים לקדם מהלך בו המדינה תעניק תמיכה לתהליך המחזור וכן לבעיות בירוקרטיות נוספות שאנחנו נתקלים בהם מצד הגורמים השונים"

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים מסר כי "אנו בהתאחדות מעודדים תעשיינים להרחיב את תחום הייצור ולשכלל את המערך הטכנולוגי של המפעל. אך כולנו יודעים שלא דיי בכך. הבירוקרטיות והרגולציות לא פוסחות על המפעלים הבינוניים ואנחנו במרחב פועלים נמרצות כדי לאפשר לפעמים כמו זה להרחיב ולקדם את פעילות המפעל ולמזער כמה שניתן קשיים בירוקרטים"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS