נעצר חשוד בניסיון הברחה של יותר מטון טבק לסיגריות בשווי של כמיליון ש"ח. תשלום המס עבור כמות כזו של טבק עומד על כ- 720,000 ש"ח. המבריח הוא יבואן מאזור חברון שנעצר בשבוע שעבר לאחר שמכולה שייבא נבדקה על ידי בודקי מכס אשדוד, ובה התגלה יותר מטון טבק לסיגריות שלא הוצהר עליו ברשימון הייבוא.

הטבק הוברח בתוך גלילי קרטון ענקיים.
הטבק הוברח בתוך גלילי קרטון ענקיים.

על פי החשד, היבואן ניסה להבריח את הטבק ששוויו כמיליון שקלים, ולהתחמק מתשלום מס של כ- 720,000 ₪.

בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו עד ל- 22.11.16 ולאחר מכן שוחרר בתנאים מגבילים.

כמפורט בבקשת המעצר, עלי פדל חטיב, אזרח פלסטיני, תושב העיירה יאטה, עוסק ביבוא ובמסחר של כלי בית, על שם אחיו אחמד פדל חטיב.

לאור קיומם של סממנים מחשידים נבדקה המכולה שייבא עלי פדל חטיב ושהוצהר לגביה כי היא מכילה גלילי קרטון. במהלך הבדיקה נתגלו בשלוש השורות הראשונות גלילי קרטון כמוצהר, ואילו בהמשך המכולה נמצאו 113 גלילי קרטון שבתוכם הוסלקו 12 ק"ג טבק בכל אחד, סך הכל 1.35 טון טבק.

על פי החשד פעל היבואן עלי פדל חטיב באופן מכוון להטעות את פקידי המכס והגיש מסמכים כוזבים ובזהות בדויה על מנת להתחמק מתשלום המסים הנדרשים בסכום של כ- 720,000 ₪, וכן להימנע מהוצאת כל האישורים הרגולטורים הנדרשים לצורך ייבוא טבק לישראל. עמיל המכס שפעל מטעמו של עלי מסר בעדותו כי היבואן הצהיר בפניו כי המכולה מכילה גלילי קרטון בלבד, ואחיו, אחמד, מסר כי הייבוא נעשה על ידי אחיו בלבד וללא ידיעתו.

כאמור, בשבוע שעבר נעצר החשוד במעבר תרקומיה לאחר שזומן לבירור.

בחקירתו הודה עלי כי ייבא את המכולה תוך כדי זיוף זהותו וחתימת ידו של אחיו אחמד.