800 אימהות יהודיות מ-10 מדינות ברחבי העולם תגענה השבוע לישראל לחוויית חיים בלתי נשכחת של מסע העצמה נשית בן 9 ימים ברחבי הארץ, כחלק מפרויקט משותף של ארגון JWRP(Jewish women's renaissance project)ממרילנד ארה"ב ומשרד התפוצות, מתוך הכרה במעמדן הייחודי בקרב המשפחות והקהילות שלהן במדינת המוצא. האימהות מגיעות מהמדינות הבאות: קובה, ארה"ב, אוסטרליה, ארגנטינה, קנדה, צ'ילה, גרמניה, מקסיקו, פנמה ודרום אפריקה

כלים
האימהות מקובה בשדה התעופה בהוואנה רגע לפני ההמראה לישראל
האימהות מקובה בשדה התעופה בהוואנה רגע לפני ההמראה לישראל

ארגון JWRPומשרד התפוצות השיקו לפני מספר שבועות פרויקט לאומי חדש שנועד לאפשר ל-5,600 נשים יהודיות מ-26 מדינות ברחבי העולם, חוויה בלתי נשכחת של מסע בן 9 ימים בישראל. הפרויקט ההיסטורי המשותף הנקרא "מומנטום" מביא לישראל מדי שנה אלפי נשים יהודיות מרחבי העולם למסע העצמה נשית. המסעות שלהן ברחבי ישראל, מצפונה ועד דרומה, כוללים חווית והתנסויות המלמדות על ההיסטוריה והמורשת היהודית בדגש על ישראל המודרנית. במסעות לוקחות חלק גם אימהות ישראליות הזוכות לקיים מפגשים ייחודיים ומעוררי השראה עם המשתתפות.

נפתלי בנט, שר החינוך והתפוצות, יהיה הנואם המרכזי בערב הסיום והוא צפוי לדבר על מחויבותה של ממשלת ישראל כלפי יהדות התפוצות וחיזוק הקשר עמה. דוברים נוספים באירוע הם: סיון יערי, מייסדת ומנכ"לית העמותה "אינוביישן אפריקה", ד"ר זוהר רביב, סמנכ"ל וראש מטה החינוך של פרויקט "תגלית.

"אין מספיק מילים לתאר את העוצמה של 800 אימהות יהודיות מרחבי העולם שמתאספות תחת קורת גג אחת, ונותנות ביטוי לכל האנרגיות, ההשראה וחוכמת החיים שהן נושאות עמן", מסרה לורי פלטניק, מייסדת JRWP. "אנחנו תמיד אומרים שהיום האחרון בחוויה של האימהות בישראל הוא גם היום הראשון של המסע שלהן, ואנחנו מאמינים שהן יחזרו למשפחותיהן במדינות המוצא עם תחושת מחויבות עמוקה יותר לישראל, לערכים היהודיים ולחיזוק הקהילה שלהן".

ארגון JWRP, שמשרדיו ממוקמים במרילנד ארה"ב, נוסד בשנת 2008, במטרה לקדם העצמת נשים יהודיות, תוך הכרה ביכולתן לשנות את העולם דרך ערכים יהודים. הפרויקט העיקרי של הארגון הוא "מומנטום", מסע מסובסד בן שמונה ימים בישראל. עד היום לקחו בו חלק למעלה מ-7,000 נשים מ-26 מדינות ברחבי העולם. בשנת 2013, משרד התפוצות נכנס כשותף בפרויקט לאחר שזיהה אותו כפרויקט אסטרטגי חשוב עם חזון אמתי .