יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר : יתכן שבלתי אפשרי לשנות את כללי המשחק בכנסת. יו"ר וועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי : פניתי ליו"ר הכנסת בהצעה לשנות את מערך השידורים בערוץ הכנסת

חברי הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) וח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) עם החיילים
חברי הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) וח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) עם החיילים

לרגל יום הולדתה של הכנסת, חברי הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) וח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) השתתפו בפנל שעסק בנושא 'דעת הציבור על נבחריו' מול עשרות חיילי צה"ל שצפו בדיבייט.

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר סיפרה "בימים הראשונים שלי כח"כ, התכנסנו קבוצה גדולה של חכי"ם חדשים, מתוך מטרה לשנות את כללי המשחק. לצערי הרב, עדיין לא מצאנו איך לשנות את השיטה. יתכן שזה בלתי אפשרי לשנות את כללי המשחק בכנסת.

יו"ר וועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי אמר כי הוא פנה ליו"ר הכנסת בהצעה לשנות את מערך השידורים בערוץ הכנסת. לדעתי, אמר מרגי, "אין הצדקה שישדרו את הקרקס במלואו. שעם ישראל יצפה בח"כ נואם מול מליאה ריקה. לצערי, זה גורם לכך שלעם אין אימון בנבחריו".

ח"כ קארין אלהרר אמרה כי סקר שבוצע מראה כי 67% מהציבור היהודי בארץ הביעו אי אימון בכנסת.

ח"כ יעקב מרגי פירגן לח"כ אלהרר ואמר כי היא מנהלת דיונים מקצועיים. "אם היא הייתה מוציאה חכי"ם מהדיון, היא הייתה מקבלת הרבה יותר תקשורת, יותר מכל דיון רציני אחר. למה? כי זה לא מעניין. גם אנחנו שותפים לקרקס הזה. אולם לתקשורת יש חלק משמעותי בכך. על חבריו חברי הכנסת אמר מרגי, "יש ירידת הדורות".

ח"כ קארין אלהרר אמרה "היו יכולים לחשוב שאנו אנטי, אבל אנו לא. אידאולוגית, יש בנינו פערים גדולים אבל, אנחנו יודעים לדבר בנינו ורחמנא ליצלן גם להיות חברים".

בתום הדברים, חברי הכנסת מרגי ואלהרר השיבו לשאלות החיילים. אחד החיילים אמר לחברי הכנסת, "לא דמיינתי לראות אתכם יושבים בכזו אידיליה טובה". חייל אחר מתח ביקורת על העלאת שכר חברי הכנסת.