תמונה: אילוסטרציה

למעלה מחצי מיליארד שקל לטיפול במוקדי סיכון עדיין לא נוצלו – כך נחשף בוועדת המשנה לבטיחות בדרכים של ועדת הכלכלה; יו"ר ועדת המשנה ח"כ אשר: אין תירוץ לחוסר הניצול את הנתונים מסר לוועדת המשנה נציג האוצר שאמר: "הכסף לא חזר לאוצר והתבזבז"; משרד התחבורה: יותר מ-90% מתקציבי המזומן נוצלו; במהלך הישיבה התברר כי התקציב של 200 מיליון שקל בשנה לטיפול במוקדי סיכון כולל בתוכו גם 25 מיליון שקלים לתחזוקה שוטפת – והיו"ר אשר דרש להפריד בין התקציבים ולהקצות 200 מיליון שקל נטו למוקדי הסיכון; הרשות הלאומית: בקרוב נשיק את הדירוג הבטיחותי של הרשויות המקומיות

קרא עוד...

מכון וולקני

חוקרי מכון וולקני: עוד בטרם התקיים דיון ממצה בשאלה האם בכלל יש להעתיק את מכון וולקני, הוועדה דנה במיקומים אליהם יש להעתיק את המכון, הדבר תמוה ביותר נוכח העובדה שבשבוע שעבר פורסמה חוות דעת ממשלתית שהוסתרה עד כה ועדיין לא הוצגה בפני חברי הוועדה, לפיה העתקת המכון בתנאים הנוכחיים תביא להרס המחקר החקלאי במדינת ישראל. ח"כ עומר ברלב מבקש דיון בוועדת המדע: "אבקש לקיים דיון דחוף על מסקנות הדוח המקצועי תוך פתיחתו לעיון מלא לציבור, ועל השפעתו על תהליך קבלת ההחלטות בעניין עתידו של מכון וולקני".

קרא עוד...

איכות סביבה במועצה טורעאן. צילום: דוברות טורעאן

בתום תהליך שנמשך למעלה מ-4 חודשים, נבחרו עשר הרשויות הירוקות שיוצגו בתערוכת קלינטק לשנת 2016. השנה לראשונה זכה ישוב ערבי בתחרות- טורעאן, שפותח אותנו למהפכה המתרחשת בשנים האחרונות גם בישובים הערביים בישראל. כבכל שנה, גם השנה יוצגו בתערוכת קלינטק 10 הרשויות הירוקות של ישראל במעמד השר להגנת הסביבה , זאב אלקין. לראשונה מאז הקמת התחרות, זכה ישוב ערבי- הישוב טורעאן שבגליל התחתון אשר הצטיין בתחומי איכות הסביבה והמחזור.

קרא עוד...

מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר חיפוש נפט, יוסי אבו

נחתמו הסכמי המימון של דלק קידוחים ואבנר לפיתוח מאגר לוויתן: קונסורציום פיננסי בהובלת הבנקים HSBC ו-JP Morgan יממנו את חלקן של דלק קידוחים ואבנר בפרויקט לווייתן בהיקף של 1.75 מיליארד דולר/ השותפויות דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט, המחזיקות ב- 45.34% בפרויקט לווייתן (22.67% כל אחת), דיווחו הבוקר כי חתמו על הסכמים למימון חלקן בפיתוח שלב 1א' של פרויקט לווייתן, בהמשך למכתבי ההתחייבות שנחתמו מול הגופים המממנים לפני כחודשים וחצי.

קרא עוד...

צילום יח"צ

GES חנכה מתקן חדש להתפלת מים בקיבוץ כפר מסריק החברה מקבוצת עזריאלי השקיעה בהקמת המתקן בגליל המערבי 50 מיליון שקל חברת GES מקבוצת עזריאלי חנכה היום מתקן בקיבוץ כפר מסריק בהשקעה של 50 מיליון שקל. למתקן ההתפלה הצפוני ביותר במדינת ישראל יש יכולת ייצור של 6 מיליון קוב מים ממי אקוויפר (מי תהום) מליחים בשנה. המתקן הוקם ומופעל כדי לספק מי שתייה לתושבי האזור.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

עמותת אור ירוק: אחד מכל ארבעה רוכבי אופניים שנפגעים בתאונת דרכים בעיר הוא ילד מתחת לגיל 14. בתל אביב נפגעו 851 רוכבי אופניים בעשר השנים האחרונות – פי 6 לעומת ירושלים. שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "לא ייתכן שילדים ובני נוער שאין מכירים את חוקי התנועה ירכבו בכביש סואן יחד עם משאיות, אוטובוסים ויתר כלי הרכב בכבישים. יש לבצע הפרדה בין רוכבי האופניים לבין כלי הרכב בכביש בכדי להפחית את מספר רוכבי האופניים שנפגעים בתאונות דרכים"

קרא עוד...

מכון וולקני

תגובת חוקרי מכון וולקני לדו"ח המולמו"פ: "יצא המרצע מן השק. כעת ברור שהסתרת חוות הדעת הממשלתית אשר בדקה ומצאה רק לאחרונה שאין להעתיק את מכון וולקני מטילה צל כבד על פעילות הוועדה שהוקמה לאחרונה. הוועדה הזו, כך מסתבר כעת, נועדה לתכלית אחת: לעקוף בדיקה ממשלתית קודמת, אחראית יותר, על ידי גורמים מוסמכים יותר, שמצאה כי אין להעתיק את מכון וולקני.

קרא עוד...