עם כל כך הרבה הצגות מרתקות, מציאת ההצגה שתאהבו יכולה להיות קצת מורכבת. הצגות תיאטרון יכולות לקחת אותנו לעולמות חדשים, לגרום לנו לצחוק, לבכות ואפילו להטיל ספק. במאמר הבא נדריך אתכם איך לגלות הצגות שאתם תתאהבו בהן באמצעות העדפות, מקורות מהימנים ושיטות סינון.

קרא עוד...

קרדיט תמונה: freepik

החלטתם לחקור את הצפון בצורה קצת אחרת? הגיע הזמן כי תחשבו איך תוכלו להשביע את הרעב שלכם. יכול להיות שכל מה שאתם צריכים זה למצוא סדנאות בישול בצפון. סדנת בישול בצפון היא סדנה שמביאה איתה חוויה קצת אחרת בהשוואה לחוויות אחרות. הטיול שלכם בצפון יכול להפוך להיות טיול שלא תשכחו אותו כל כך מהר. מה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את הסדנה הנכונה לכם. הכנו לכם את כל המידע החדשות בהקשר של סדנאות בישול בצפון. אחרי קריאת המאמר תוכלו להכין את עצמכם בצורה האידיאלית לסדנה הקרובה.

קרא עוד...

הרכיבה היא ממכרת ורוכבים ישראלים רבים נסחפו אחר גל הרכיבה והחלו גם הם לצאת מדי בוקר או בסופי שבוע לרכיבה ברחבי ישראל. יש כאלו שרוכבים על אופני כביש ונעים על האספלט ואחרים רוכבים בשטח, ביערות, על שבילי כורכר ובין האבנים. 

קרא עוד...

קרדיט תמונה PIXABAY

על אף שהחיים במאה ה-21 הפכו למעין מרוץ נגד הזמן, אנו מוצאים את עצמנו מנצלים את הזמן הפנוי שלנו ברביצה מול הטלוויזיה או בגלילה בפיד ברשתות החברתיות השונות. כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהייתם רוצים לנצל את הזמן שלכם באופן יעיל ונעים יותר? תחביבים מעשירים ומפתחים אותנו, את היצירתיות שלנו, את הדמיון שלנו ואת החשיבה שלנו. תהיתם לעצמכם איזה מן התחביבים הוא תחביב שמתאים לכם? לפניכם 4 הצעות לתחביבים מהנים ונגישים שאפשר לעשות בכל זמן פנוי.

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

מכירים את זה שאתם יודעים שלפרח יש ריח טוב, אבל רק אחרי שהרחתם אותו, הבנתם כמה הוא טוב?


אז מופע קרקס הוא מסוג התחומים שחייבים להיחשף אליהם הרבה יותר. לפני 20 שנים למשל, מופעי הקרקס בארץ כמעט ולא היו קיימים, היו בודדים שעסקו בתחום ועוד יותר מעטים שגם הופיעו והפגינו ביכולות שלהם. רובם הגדול טס לחו"ל בכדי ללמוד ולפתח מיומנויות קרקסיות. עד היום משרד התרבות לא מכיר באומנויות הקרקס, בשונה ממחול, תיאטרון ומוזיקה. אבל בשנים האחרונות החלה התעוררות מעניינת לגבי מופעי קרקס, יותר אנשים מבינים שלמעשה מופע קרקס מתאים להרבה מאוד סוגי אירועים ואפילו משדרג אותם בכמה רמות. משיחה עם חברי  'מופע קרקס' המוכשרים יצאו כמה תובנות, קבלו.

מופע קרקס - סיכון אמנותי

אמנות מאז ומתמיד הייתה כאן כדי להפתיע, לגרום לנו לחשוב ולעורר בנו רגשות. ישנו חיבור מיוחד שנוצר באומנות הקרקס, שבכוחו לגבור על כל פערי השפה והתרבות. כך שגם אם אצפה במופע קרקס בארץ זרה, אצליח לחוות את אותה התרגשות ששאר האנשים בקהל חווים. ולמה זה? כי קרקס זו שפה בינלאומית.
יש משהו בשליטה בסכנה - שהיא מייצרת בנו את ה"וואו" הזה. אנחנו מבינים שמה שאנחנו רואים מול איננו אינו פשוט ואף מסוכן. האדרנלין, שהוא חומר מניע, טבעי וכל כך בסיסי בתוכנו. מושפע ומגיב במופע קרקס ככל שהמופע אקסטרימי ומהיר.

הקרקס המודרני בא לספר לנו סיפור ולרוב ישלב בתוכו גם מחול תיאטרון וסיפור. זאת בניגוד לקרקס העתיק יותר אשר עיקרו היה הפגנת יכולות ויצירת אפקט של פחד ומהלכים מרשימים.לפני שנים לקרקס במקומות שונים בעולם היה מקום של כבוד - "הקרקס הגיע לעיר" וכולם היו מגיעים לראות ולצפות. איך אם שינויי התרבות גם הקרקס שינה את עורו והתאים את עצמו למקום ולזמן. היום בעולם קרקס משולב ומבוצע על כל סוגי הבמות ולא רק באוהלים. מופעי הקרקס בארץ יכולים להיות מותאמים באופן אישי לאירועים מסוימים ולשלב בתוכם לא מעט מרכיבים מסוגי אמנות שונים.

לאיזה נוף יתאימו?

אופי הקרקס המודרני, ביכולתו להשתלב ולהרים כמעט כל אירוע חברתי שנבחר. ב 'עמית לאומנויות', מספרים שהעבודה העקרים היא בחגים אך הם מקבלים הזמנות ומתאימים את המופע קרקס שלהם לכל אירוע. בואו נקבל כמה רעיונות לאירועים שמופע קרקס לגמרי יכול לשדרג:

★ אירועים לקהילה - מופע קרקס באירוע פורים, חנוכה, סוכות וחגים אחרים יכולים ממש לשדרג אירוע ולהפוך אותו למיוחד באמת. מופע קרקס מדבר לכל שכבות הגיל ולכן אוסף סביבו קטנים וגדולים כאחד.

★ ימי הולדת - כמובן ובלי לחשוב פעמיים, מופע קרקס וסדנה לילדים זו אחת מהבחירות היותר מצוינות לימי הולדת. לא סתם לילדים יש משיכה לתחום הזה, הוא מגניב! (ובינינו, זה הרבה זמן של שקט בשבילכם).

★ מופע רחוב - ישנם מופעי רחוב ספונטנים (תחפשו את הכובע) וישנם מופעי רחוב מוזמנים מראש. אם זה במתחם בו מתרחש אירוע, פסטיבל או יריד. מופע רחוב תמיד יהיה יותר קליל, משתף ומונגש לכולם.

★ חתונה - כן כן, קראתם נכון - חתונה. אם יש מופע שרוב מטרתו היא להרשים זה מופע קרקס.
ואם יש אירוע שאנחנו רוצים שיהיה כמה שיותר מיוחד ומפתיע, זה חתונה כמובן.
אז נשלב בין השניים ולא נבין איך לא כולם חושבים על זה.

★ אירועי חברה ואירועים מסחריים - כנראה שלא נמצא מופע שביכולתו 'לשבור את הקרח' כמו מופע קרקס משעשע ומקרב. אירועי חברה הרבה פעמים הולכים לאותו כיוון מסוים, אלא אם תכניסו קצת אקשן ותיצרו אירוע שהעובדים שלכם לא ישכחו הרבה מאוד זמן.

בגדול, אין באמת סוף לסוגי האירועים בהם מופע קרקס איכותי יכול לשדרג בכמה רמות.
אני יודעת, שכנראה האירוע הבא שאארגן, הולך להרים את האנרגיה לשמיים ולהיזכר להרבה זמן קדימה :)

עם ישראל הוא עם מיוחד במינו, הוא לא עם באותו אופן של שאר העמים, שלהם יש גנים דומים, באו באותו מקום גאוגרפי, אותה היסטוריה, אלא הוא אסופה של אנשים מעמים שונים שהתייהדו, התגיירו. לכל אחד מהם גנים שונים, מקור גיאוגרפי שונה, היסטוריה שונה ותרבות שונה.

קרא עוד...