התערוכה, העונה לשם "מקצוות עולם", תפתח ביום שלישי,  ה-13 בנובמבר ב14:30 בגלריה של המרכז האקדמי רופין והופקה באופן מיוחד על ידו.  היא מהווה מחווה אישית וקולקטיבית לאמנים שנולדו במדינות שונות ברחבי העולם, ועתה הם חיים ויוצרים בישראל.

כלים

אוצרת התערוכה, אורית לוטרינגר, מספרת כי הרעיון של התערוכה נולד במטרה למצוא ביטוי לאמנים היוצרים, אשר ספגו בילדותם ובהתבגרותם את יסודות התרבות ממנה הם באו, וה"זיכרון הקולקטיבי" שלהם, שונה בהיבטים רבים מזה של ילידי הארץ, ועתה הוא נטמע ויוצר הקשרים חדשים עם המציאות הישראלית על פניה השונים. הגעתם של אמנים מרחבי העולם לישראל מעשירה ומגוונת את המרחב התרבותי שלה. היא מפרה את עולם האמנות המקומית, עד שהעשייה היצירתית בארץ קשה לפענוח במושגים מדויקים של "אמנות לוקאלית".Glimpses_-_3_web__Large

העבודות בתערוכה, אשר מורכבות מציורים, פסלים וצילומים,  טעונות במטענים אישיים ותרבותיים שמביא איתו כל אחד מהאמנים, ומאידך ניבטת מרובן השפעה מודרניסטית ובינלאומית.

זיקתו של המרכז האקדמי רופין לנושא ההגירה החלה להתפתח כבר לפני מספר שנים, כאשר זהו המוסד האקדמי היחידי בישראל שמעניק תואר שני  ב- "הגירה ושילוב חברתי". מכון ההגירה שהוקם במקום, בא להדגיש את חשיבותו של השיח הציבורי, המודעות החברתית והמחקר בנושא.

האמנים היוצרים: אנה גיטל ניגרי – עלתה לארץ מברזיל בשנת 2010 ואימא שלה - ריבה ניקולאס קפלום שעלתה עימה יחד. בטי ג'נודי – עלתה לארץ מתורכיה בשנת 2008, מרינה זלוצ'ין- עלתה מרוסיה בשנת 1992, בריהון מוגס צגיי- עלה לארץ מאתיופיה בשנת 1991,

אבי רוטברט- עלתה לארץ מארצות הברית ויאנה גרבר – עלתה לארץ  מרוסיה בשנת 1985.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…