לאור המשך הטבח המזעזע בסוריה, החליטו להתאגד מגוון תנועות נוער מקצוות הקשת. תנועות חילוניות, דתיות וחרדיות (דרור ישראל, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, מחנות העולים, בני עקיבא, עזרא, בנות בתיה, היכלי העונג ומועצת תנועות הנוער) ולשלוח מכתב תקיף, למנהיגי 5 המעצמות הגדולות בעולם: נשיא ארה"ב, ברק אובמה, נשיא רוסיה, דימיטרי מדבדב, ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, נשיא סין, הו ג'נטאו ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי

כלים

במכתב החריג, קוראות התנועות ל-5 המעצמות לגלות אחריות ולפעול לסיום טבח החפים מפשע המתרחש בסוריה, תוך שהם פונים למנהיגים בבקשה להזיז ולזנוח את מאבקי האינטרסים ביניהם, המביאים להירצחם של אלפי גברים נשים וילדים בסוריה.

את המכתב, יגישו חברי נציגי התנועות, לשגרירויות של 5 המעצמות בת"א והם צפויים להגיע לשגרירויות, ביום שני בבוקר, כדי למוסרם אישית לנציגים הבכירים בשגרירויות.

מתוך המכתב: "...עצרו את הטבח הנורא בסוריה! אנו פונים אליכם כבני אדם אל בני אדם למרות התמימות ואולי הציניות היכולות להשתמע מפנייתנו זו. אנא נהלו את מאבקי האינטרסים ביניכם ללא הצורך ברציחות ובקטל אלפי גברים, נשים וטף חפים מכל פשע! זכרו, הדם על ידיהם של המרצחים הלכה ולמעשה, מכל הצדדים, הוא גם על ידכם ואין זה מיותר לומר – על אחריותכם ומצפונכם!"

בתנועות, הסבירו כי לא יתכן שיתנהל מאבק פוליטי, על גבם של אזרחים חפים מפשע וכי יש באפשרות מנהיגי המעצמות, אם יגלו אנושיות, למנוע את המשך הטבח.