"הקואליציה למען הילדים והמשפחה" הגישה תלונה למפכ"ל המשטרה: יש לחקור שיבוש הליכי משפט בארגון כנס פקידות הסעד בו הוצגה תיאוריית האטצ'מנט, תיאוריה לפיה רק האם קשירה ביולוגית לשמש כ"הורה ראשי" במקרה של גירושין. התלונה הוגשה נגד ד"ר רות הלפרין קדרי ועו"ד עטרה קניסברג העומדות בראש מרכז רקמן לקידום מעמד האישה אשר אירגן את הכנס

הקואליציה למען הילדים והמשפחה, המאגדת אירגונים הפועלים למען הילדים, האבהות והמשפחה ופעילי שיוויון בלתי מאורגנים ממשיכה לפעול נגד כנס שהתקיים בתחילת החודש באוניברסיטת בר אילן.

הכנס שזכה לכינוי הלא מחמיא "כנס האינדוקטרינציה" אורגן על ידי מרכז רקמן לקידום מעמד האישה בעבור פקידי סעד לסדרי דין, שהם עובדים סוציאליים הממונים על ידי בתי המשפט כדי לחקור ולהמליץ על סידורי הורות ומשמורת לילדים שהוריהם אינם מתגוררים יחד. בתי המשפט מקבלים את דיווחי העובדים הסוציאליים כעדות על פי חוק, אלא שבניגוד לעדים רגילים המופיעים בבתי המשפט, עדותם של פקידי הסעד היא מיוחסת, ובתי המשפט אינם נוהגים לבדוק את פרטי העדות.

כך יוצא שפקידי הסעד צריכים להחליט פעמים רבות בסכסוכים בין גברים ונשים, אבות ואמהות. בקואליציה מסבירים שאין זה תקין שמשרד הרווחה שולח את פקידי הסעד להכשרה דווקא במכון לקידום מעמד האישה. אבל, לטענת הקואליציה כפי שהיא מוצגת מכתב התלונה לרנ"צ יוחנן דנינו, העבירה נתבצעה דווקא על ידי מכון רקמן, והעומדת בראשו: רות הלפרין קדרי (שמשמשת גם כפרופ' למגדר ולמשפטים באוניברסיטת בר אילן), ועו"ד עטרה קניסברג, מנכ"לית המרכז.

לידי הקואליציה הגיעו תכתובות שונות, מהן עולה כי הלפרין קדרי ניצלה את מעמדה האקדמי כדי להעביר מידע מטעה במכוון לפקידות הסעד. בין השאר, התברר כי לפי טענתה של הלפרין קדרי, פקידת הסעד הראשית פנתה אליה ובקשה השתלמות אקדמית לפקידי הסעד, שהם קציני בית המשפט. על פי התלונה הלפרין קדרי ניצלה את מעמדה האקדמי כדי להטעות, ולהציג "מחקרים" שנתבצעו על ידי ג'ניפר מקינטוש, פסיכולוגית פרטית אוסטרלית שנוייה במחלוקת, כאילו הם מדעיים.

החשד לעבירה מתעצם על פי התלונה בכך שמרכז רקמן והעומדות בראשו, אינם עוסקים כלל בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית, והם אינם מבינים דבר בנושא, וכי רשימת הדוברים בכנס נעשתה בקפידה רבה כדי למנוע את הצגת האמת המדעית. החשד מתגבר גם שמהציבור הרחב נמנעה הכניסה לאירוע, ועיתונאים שהצליחו להכנס לתוכו סולקו.

התלונה הוגשה על יסוד חשד לעבירה מסוג של שיבוש הליכי משפט ע"פ סעיף 249א (4) לחוק העונשין, שהעונש הקבוע בצידה הוא ארבע עשרה שנות מאסר. מכפלה אריתמטית של המספר הזה במספר פקידי הסעד שהשתתפו באירוע מביא לתוצאה של אלפי שנות מאסר, אך כידוע, בתי המשפט בישראל אינם נוהגים לגזור עונשים כאלו.

דובר הקואליציה, אלי דניאל מסביר כי בכוונת הקואליציה לפעול בדרכים משפטיות נוספות בארץ ובחו"ל לשם מיצוי הדין עם אלו המנצלות מינויים אקדמיים לשם פגיעה בילדים ובמשפחה, ומזכיר כי פעולה קודמת של הקואליציה הביאה להחלטה של האו"ם הקובעת שעל מדינת ישראל לבטל את חזקת הגיל הרך, ואת החיוב במזונות על פי מין המשלם ולא על פי צרכי הילדים ויכולת ההורים.

בקואליציה מספרים כי לאחר הגשת התלונה, הגיעו אליהם דיווחים מהם עולה כי הלפרין קדרי ניסתה להטעות גם את ראשי אוניברסיטת בר אילן: פרופ' משה קוונה, נשיא האוניברסיטה, פרופ' חיים טייטלבאום רקטור האוניברסיטה, ופרופ' אריה רייך דיקן הפקולטה למשפטים ביחס לתכנו של הכנס וביחס לרשימת הדוברים בו. "אנו מתכוונים לאסוף דיווחים אלו, ולהעבירם גם אותם למשטרה, אם יתברר שאכן היתה הטעייה שכזו".