הערב חשף רדיו קול חי הקלטה נדירה בה שומעים את הרב אליישיב, מנהיג הציבור החרדי האשכנזי, בפגישה מיוחדת שנערכה היום בביתו בנושא בית החולים ביקור חולים. בהקלטה נשמע הרב אפרתי, עוזרו האישי של הרב אלישיב בשיחת טלפון עם יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני: "תקבל ממני כל שעה טלפון עד שיצא לך מהאוזניים, אז כדאי לך לגמור את העניין, בסדר? משה, כשאתה דופק על השולחן, אפילו אני מפחד"

בהקלטה שפורסמה הערב בתכנית המהדורה המרכזית עם מרדכי לביא ברדיו קול חי תועדה פגישה מיוחדת שנערכה בביתו של הרב אלישיב מנהיג הציבור החרדי בנושא מצבו של בית החולים ביקור חולים בירושלים. בפגישה השתתפו רופאים מבית החולים ביקור חולים, הרב אלישיב וכן עזרו האישי של מנהיג הציבור החרדי- הרב אפרתי.

בתחילת הפגישה הסבירו לרב על המצב החמור בו נמצא בית החולים (מתוך ההקלטה): "האוצר אומר כל הזמן "אני מוכן לתת כסף", רק הוא לא מאמין בבית החולים. כל יום הוא אומר תירוץ אחר, והנקודה היא שלפקידים של האוצר כנראה לא כל כך אכפת שיסגרו. הם לא מתחשבים בזה שזה בית חולים במרכז העיר ואם חס ושלום יהיה מצב של פיצוץ כמו שהיה פעם בקפה סברו. זה בית החולים שיכול לקלוט חולים, הם לא מתחשבים שבמחלקת הפנימית, שם לא רק עושים מחקר אלא נלחמים על כל חולה... הם נותנים עוד שבוע שבועיים אפשרות להחזיק את בית החולים ואם לא, יסגרו בית חולים שכבר קיים 150 שנה. איך אפשר לסגור בית חולים שקיים 150 שנה? "

בהמשך הרב אפרתי, עוזרו של הרב אלישיב מטיל את האחריות על יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני: "צריך לדבר עם משה גפני, שילחץ על ראש הממשלה שילחץ על שר האוצר, ויגיד שאנחנו לא מוכנים לעבור על סדר היום. אי אפשר דבר כזה. שיהיה מצב של פיקוח נפש בירושלים? זה מצב של פיקוח נפש שאין חולק".

"רק תגיד לגפני – הוא יכול, יש לו את הכוח בשביל להגיד שהיהדות החרדית לא מוכנה לוותר... הוא אומר שהוא עושה כל מה שיכול אבל בוודאי אם הרב אומר אז הוא ילחם בכל כוחו".

בשלב מסוים, טלפן אחד ממשתתפי הפגישה למשה גפני. "הוא על הקו", הסבירו לרב אלישיב. הרב אפרתי פנה לח"כ בטון חריף: "תקבל ממני כל שעה טלפון עד שיצא לך מהאוזניים, אז כדאי לך לגמור את העניין, בסדר? משה, כשאתה דופק על השולחן, אפילו אני מפחד".

בשלב מסוים בשיחה אמר הרב אפרתי לח"כ גפני: "נו, אמרתי לך פעם אל תלך לכנסת. אבל הלכת. כדאי לך לגמור את העניין".