במסגרת חגיגות 20 שנה לעלייה מחבר המדינות העצמאיות יקיים המשרד לקליטת העלייה אירוע חגיגי לציון תרומתם של אומנים עולים לתרבות הישראלית ולשילוב תרבויות במעמד השרה לקליטת העלייה, ח"כ סופה לנדבר. האירוע הוא יוזמה של המשרד לקליטת העלייה ובמימונו

כלים

להצגה הוזמנו כ-890 עולים מכל רחבי הארץ, אשר יגיעו בהסעות במימון המשרד לקליטת העלייה. בכניסה לתיאטרון יחכה למוזמנים אוהל ענק ובו מופע מקדים של נגני רחוב וכן כיבוד. לאחר מכן יכנסו המוזמנים לאולם ויצפו בסרט דוקומנטארי שאורכו 7 דקות העוסק בעלייתו של תיאטרון גשר לארץ ישראל.  כל עולה שילם סכום סמלי של 30 שקלים עבור ההסעה, ההצגה והכיבוד.

הבחירה בתיאטרון "גשר" אינה מקרית. התיאטרון, אשר חוגג 20 שנה להיווסדו, הוא סמל לתרומה המיוחדת של אומנים עולים לתרבות הישראלית. קבוצת האומנים של תיאטרון "גשר" עלו ארצה יחד, במטרה לקדם את התרבות הישראלית ולתרום לפיתוחה וצמיחתה. השתלבותם המוצלחת של השחקנים העולים היא דוגמא לקליטה מוצלחת והתגברות על הקשיים, בעיקר על קשיי השפה, שהיא חלק מרכזי באומנות התיאטרון. כיום תיאטרון "גשר" הוא התיאטרון הדו לשוני היחיד בארץ, ובין הבודדים בעולם, המעלה את הצגותיו עם צוות שחקנים דוברי רוסית ועברית. תיאטרון "גשר" הפך לתיאטרון לאומי וישראלי לכל דבר.

ההצגה "הבן הבכור" בבימויה של לנה קריינדלין היא עיבוד שנעשה לסיפור רוסי מוכר לקהל העולים והותאם למציאות הישראלית העכשווית. ההצגה נוגעת בנושאים כמו יחסי הורים וילדים, צבא, יחסי שכנות בין אנשים ממקומות ורקעים שונים ועוד. בתפקיד הראשי: משה איבגי.  עוד משתתפים: מיקי לאון, יעל לוין, יונתן מילר, אורי יניב, דניאל צ'רניש, נטע שפיגלמן/מיכל וינברג, בוריס אחנוב/ יבגני טרלצקי.

יום ד', 16.6.2010, ד' תמוז תש"ע, בשעה 19:00, בתיאטרון "גשר" ברח' שדרות ירושלים ביפו

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS