ראש מועצת מטה אשר, יהודה שביט, פנה במכתב חריף אל ראש מנהל התכנון, בינת שורץ. במכתבו, מוחה שביט בחריפות על החלטת הולנת"ע (הועדה לתכנונים עקרוניים), להמליץ על 2 מיקומים להקמת מפעל  התפלת המים שמ.א. מטה אשר וכן וועד הפעולה גליל מערבי - מתנגדים להם ובהם: אדמות החקלאיות בשבי ציון ובקיבוץ עין המפרץ, צפון או מערב. "אנו רואים בהחלטה זלזול במועצה ובתושביה," כתב שביט

כלים

במכתבו אל בינת שוורץ כתב שביט: "לפני כחודשיים התקיים דיון בלשכתך עם עורכי תמא 34. בישיבה הוחלט, לנוכח מכתבו של ראש העיר בעכו שהוא מסכים להקמת המתקן בתחומי העיר עכו, לבדוק חלופות בעיר עכו.

המתכנן אדר׳ משה הרפז, שעסק בבדיקת החלופות הודיע לנו, שהחלופות בעכו הן בעלות סיכוי נמוך. לא אמרנו נואש והצענו שתי חלופות בעין המפרץ ובכפר מסריק, כל זאת כדי שלא תהיה טענה שאנו רק מתנגדים. כמו כן ביקשנו להעלות שוב את החלופה של חצרות ייסף."

ועוד כתב שביט:" בדיון שהתקיים היום, שלצערי לא לקחתי בו חלק, העליתי את העמדה של מטה אשר, כולל סדר עדיפויות שקובע: חצרות ייסף, עין המפרץ-מזרח וכפר מסריק. כאשר ניסיתי להעלות את חלופת חצרות ייסף, קפץ נציג רשות הגנים וטען, שאין דיון בחלופות הקודמות אלא רק בחלופות החדשות."

"יצאנו מהדיון ובאופן לא מפתיע הוועדה החליטה להציג לוולנת"ע שתי חלופות: שבי ציון ועין המפרץ צפון או מערב. ההחלטה יותר מלא מקובלת, אני רואה בה זלזול בעמדת המועצה, שהתאמצה שלא תהיה תופעת ה״נימבי״ ואני נגד העובדה שמקבלים החלטה המנוגדת לסיכום בחדרך, מנוגדת לעמדת השר, ומנוגדת לעמדת וועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת."

יהודה שביט מסכם: "לא יעלה על הדעת, שלנציגי המשרדים בריאות, רשות המים, משרד הביטחון יהיה זכות ווטו, בעוד אותנו, נציגי הציבור מוציאים מהישיבה. אנחנו לא נאפשר הקמת מתקן ההתפלה במקומות עליהם החליטה הוועדה."

שר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו (ישראל ביתנו) נפגש החודש (06.03) עם פעילי מטה המאבק גליל מערבי, המתנגדים להקמת מפעל התפלה ותחנת כוח בשדות שבי ציון.

פגישת העבודה בשבי ציון התקיימה לאחר שראש המועצה, יהודה שביט וחבר קיבוץ כפר מסריק, אביתר דותן, הציגו לשר את מיקום המפעל, בתצפית פנורמית, שנשקפת מגג בניין מועצת מטה אשר ואשר ממחיש את העובדה, שהמפעל יוצב על קטע חקלאי צר, בין כביש 4 לבין השכונות החדשות של שבי ציון, במרחק של פחות מ-450 מטר מהבתים.

לאחר התצפית ולנוכח תצלומי האוויר שהוצגו בפני השר, אמר לנדאו: "לא ברורה לי הדרך בה התקבלה ההמלצה על מיקום המפעל, בשדות החקלאיים של שבי ציון ובקרבת בתים. כשבוחנים את המיקום ואת הנתונים – זה נראה כאילו החליטו לדחוף למישהו אצבע לעין."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS