הפגנת כוח של שרים וח"כים בליכוד במגרון: "נפעל להסדרת היישובים ביהודה ושומרון". יו"ר ועד מתיישבי בנימין סא"ל (מיל') איציק שדמי: "השרים והח"כים וכל חברי הליכוד שכאן חתמו על מכתב בו אנו קוראים לממשלה להקפיא כל מהלך של הריסה עד למסקנות של הוועדה לבדיקת מעמד הקרקעות ביו"ש"

כ-1500 חברי ליכוד הגיעו היום ליישוב מגרון שבבנימין על מנת לחזק את היישוב ולקרוא לממשלת ישראל לעצור את הרס היישובים הצפוי לאחר חג סוכות. הפגנת העוצמה במגרון הייתה שיתוף פעולה של וועד מתיישבי בנימין, הליכוד העולמי, מועצה אזורית בנימין והמטה הלאומי בליכוד בראשותם של שבח שטרן ונתן אנגלסמן.

הח"כים והשרים שהגיעו נטעו עצים במגרון והביעו תמיכה גדולה בתושבים והתבטאו כנגד ההריסות שהיו וכנגד ההריסות הצפויות לאחר החג.

יו"ר ועד מתיישבי בנימין איציק שדמי אמר: "כל חברי הליכוד שהגיעו וביניהם שרים וח"כים חתמו על מכתב לרוה"מ הקורא לוועדה שהקים לבחון מחדש את כל הקריטריונים ולהקפיא כל הליך של הרס עד למסקנות הוועדה".

יו"ר מועצה אזורית בנימין אבי רואה אמר:" אנו נמשיך ונבנה מתוך אמונה בדרך. זו הנשמה של עם ישראל, וחלק בלתי נפרד מהעשייה הציונית. העובדה שהגעתם היא חיזוק גדול להתיישבות ולארץ ישראל".

השר להסברה ותפוצות, יולי אדלשטיין אמר: "מי שאומר שמגרון היא לא על קרקע פרטית משקר. מגרון זו הקרקע הפרטית של עם ישראל ואין לאף אחד אחר זכות בעלות עליה. הליכוד אומר באופן חד משמעי לא להריסה ולהמשך התיישבות ביו"ש.

השר יוסי פלד אמר: "כלוחם שלחם במלחמות רבות במשך השנים אני אומר היום: מדינת ישראל לא הוקמה בשביל השלום אלא בשביל להבטיח את הקיום הפיזי שלנו בארץ ישראל ומגרון היא חלק מהותי מיישוב הארץ".

הדוברים התייחסו גם להחזרת גלעד שליט לביתו היום. ח"כ ציפי חוטובלי אמרה:" ליבו של עם ישראל נמצא היום במצפה הילה שבגליל אבל צריך להגיד בצורה הברורה ביותר: אם ממשלת ישראל תשחרר ביד אחת מאות מחבלים רוצחים וביד השנייה תהרוס יישובים בשומרון ובבנימין אין לממשלה כזו זכות קיום".

ח"כ איוב קרא סיפר כי היה שותף בזמנו בשחרורו של עזאם עזאם וגם הייתה לו יד בשחרור גלעד שליט:" כולנו מגרון. אנו נתרחב לכל כיוון ומבחינתי עד רבת עמון: המחבלים ששוחררו היום צריכים היו לקבל עונש מוות".

יו"ר ועדת הכנסת, יריב לוין התייחס להתבטלות מול בג"צ בעניין הקרקעות:" כששאלתי כמו חברי בליכוד מוע התקיים ההרס במגרון אמרו לי שאין מה לעשות מול בג"צ. אין שקר גדול מזה. אם תחילת מושב החורף נפעל כדי לחוקק ולהסדיר חוקית את נושא הקרקעות ביו"ש ובמישור מקביל נפעל לשינוי פניו של בית המשפט העליון.

יו"ר מנהיגות יהודית משה פייגלין אמר בחריפות: " המטרה של שחרור המחבלים לא הייתה שחרור שליט כמו שהסכם אוסלו לא הגיע כדי לעשות שלום. זו חולשה שנועדה להחליש את עם ישראל עוד ועוד. והרוח במגרון של החיבור לארץ ישראל היא הרוח שאותה אנו מבקשים לחזק ולהעצים היום".