חברת מועצת העיר ראש העין שהזמינה את שלי יחימוביץ' לחוג בית לקראת הפריימריז במפלגת העבודה מתחרטת: "לא אוכל להצביע למועמדת שמתעלמת לחלוטין מבוחריה"

לאחר שאירחה את שלי יחימוביץ לחוג בית אליו הגיעו 60 חברי מפלגת העבודה בראש העין, שרי סלע, חברת מועצת עיריית ראש העין וחברת ועידת מפלגת העבודה, החליטה דווקא להסיר את תמיכתה ביחימוביץ', מתוך אכזבה מהתנהלותה.

סלע פנתה לאחרונה במכתב חריף לעופר קורנפלד, מנהל מטה הבחירות של חה"כ שלי יחימוביץ, המתמודדת בפריימריז לראשות מפלגת העבודה נגד עמיר פרץ, יצחק בוז'י הרצוג, עמרם מצנע ואראל מרגלית, בו כתבה בין השאר כי "שלי יחימוביץ מתנהלת כאילו היא הנציגה של עצמה ולא נציגה של מפלגת העבודה וחבריה" ו-"כי היא מתעלמת לחלוטין מבוחריה, שלפעמים צריכים את נציגת/ם לקידום נושאים הבוערים דווקא להם או לקהילתם".

סלע, עד לשבוע האחרון מראשי תומכיה של יחימוביץ בראש העין, הזמינה את חה"כ יחימוביץ לביתה ואירחה כ-60 איש שהגיעו לפגוש את יחימוביץ לקראת הפריימריז למפלגת העבודה שיתקיימו ב-12 לספטמבר.

על אופן התנהלותה של יחימוביץ בחוג הבית כתבה סלע, "בחירתה שלא להיות קשובה לנוכחים, הדחייה הגסה של עמדות הציבור כשאינם חופפים את עמדותיה, כל אלה גרמו לי להסתייגות רבה. משנבחר אדם להיות נציג ציבור אין לו את הפריבלגיה לעסוק רק במה שמתאים לאג'נדה הפרטית המסוימת שלו".

סלע, אשר לדבריה ראתה בבחירתה של יחימוביץ ליו"ר מפלגת העבודה הזדמנות גדולה לכניסת נשים נוספות לפולטיקה וקידום הנושא המגדרי, התאכזבה מדעותיה של יחימוביץ בנושא זה.

במכתבה היא מציינת כי יחימוביץ לא מאמינה ש"כשתהיינה יותר נשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות, הפוליטיקה תהיה נקייה יותר" ועל כך ש"העדר נשים בוועדות הכנסת ובמיוחד בועדת חוץ וביטחון ייתכן ופוגעת בגיבוש האסטרטגיה המדינית-בטחונית".

לסיום, סלע, המספרת על אכזבתם של חברי מפלגת העבודה שהגיעו לחוג הבית, מגיעה למסקנה כי: "הפעם נראה שבמפלגת העבודה הבשורה תגיע דווקא מהכיוון הגברי".

באירוע פריימריז נוסף שהתקיים היום, בו נפגשו המועמדים לראשות העבודה עם חברי מזכירות עובדי אגד, שוב נרשמה תקרית הקשורה להתנהלותה של יחימוביץ'. עמיר פרץ, שהיה מתוכנן לשאת דברים לפני יחימוביץ', הקדים במעט ונכנס לאולם בשעה שאראל מרגלית עדיין נשא דברים. כמקובל, המועמדים היריבים לחצו ידיים ואף החליפו חיבוק, ופרץ התיישב וחיכה לסוף דבריו של מרגלית.

לאחר שפרץ החל לשאת דברים, הגיעה לבית אגד בקרית שדה התעופה יריבתו, שלי יחימוביץ', וסירבה להיכנס לאולם עד שפרץ יסיים את דבריו.

"זה היה פשוט מביך" אומר חבר מזכירות אגד שנכח במקום "הפצרנו ביחימוביץ' להיכנס לאולם, ללחוץ את ידו של פרץ, כמקובל, ולהמתין שיסיים את דבריו, אבל היא בשום פנים ואופן לא הסכימה. היא חיכתה בחדר צדדי למעלה מחצי שעה, כדי להימנע מלפגוש את פרץ, אף מועמד אחר לא התנהג כך כלפי יריביו. היא הסכימה להיכנס לאולם רק אחרי שעמיר פרץ יצא מהבנין, זאת התנהגות מרגיזה שמזכירה את ההתנהלות של אהוד ברק."