זלמן שובל, שליחו המיוחד של נתניהו ערך קבלת פנים לשגריר ארה"ב דן שפירו. זלמן שובל: פניית הפלסטינים לאו"ם נועדה לפגוע בארה"ב כגורם מדיני מוביל. השגריר שפירו בעברית שוטפת: "הנשיא אובמה שלח אותי להעמיק הידידות בין המדינות"

"מה שהתרחש באו"ם זה לא רק ניסיון לפגוע בלגיטימיות של ישראל, אלא גם במעמדה של אמריקה כגורם מדיני מוביל בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט", אמר אמש זלמן שובל, שליחו המיוחד של ראש הממשלה לארה"ב ואירופה ולשעבר פעמיים שגריר ישראל בוושינגטון, בקבלת פנים שערכו הוא ורעייתו, כנה, לשגריר האמריקאי החדש, דן שפירו, בביתם.

שובל הדגיש כי "המצב החדש המתהווה באזורנו והאיומים החדשים הן על אמריקה והן על ישראל מחייבים שדרוג והעמקה של הקשרים האסטרטגיים בין שתי המדינות ושני העמים".

את דבריו בקבלת הפנים, בה השתתפו נציגים בולטים מהקהילה הכלכלית והציבורית בישראל ובראשם הנגיד סטנלי פישר, חתם שובל באומרו כי "הצלחת אמריקה במשימותיה היא גם הצלחתה של ישראל".

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו אמר באירוע כי "אנשים אומרים לי - הגעת לארץ בזמן מאד מעניין. ואני שואל, מתי היה בישראל זמן משעמם ? הידידות בין ארה"ב לישראל היסטורית ותיקה וחזקה בין מדינות ובין עמים. הנשיא אובמה שלח אותי לחזק ולהעמיק את הידידות הזו בין ארה"ב לבין אחד הידידים הטובים שלנו בעולם, ישראל, וזה תפקידי ותפקיד ג'ולי רעייתי."