שר האוצר קיבל היום אות הוקרה על מאבקו לשמירה על אינטרס הציבור בנושא תמלוגי הגז. בכנס זה של המרכז האקדמי למשפט לעסקים ברמת גן, אמר ראש המרכז, פרופ' פנחס שיפמן, כי המרכז החליט להעניק לו אות זה נוכח "עמידתו באומץ על משמרתו כנאמן הציבור הישראלי, על נחישותו להסתכן מבחינה פוליטית וציבורית למען תיקון עיוות חלוקתי חסר תקדים בהיקפו ועל נחישותו להבטיח שנכס עצום זה של הציבור, ישמש קודם כל את הציבור"

שר האוצר הודה על הדברים ואמר כי "תעודת ההוקרה הזו שייכת גם לבכירי האוצר, לחברי ועדת ששינסקי והעומד בראשה, לממשלה ולראש הממשלה; הישג זה מהווה תעודת כבוד לדמוקרטיה הישראלית".

בכנס זה התייחס השר גם ליום הנכבה: "מבחינתנו, יום הנכבה הוא ניסיון לשלול את זכות קיומה של מדינת ישראל וערעור על עצם הניסיון להגיע לשלום ולדו קיום. יש כאן מאמץ כולל ואסטרטגי המנסה לנצל את תהליך אוסלו כדי להקים מדינה פלסטינית בלי שלום, בלי בטחון, בלי הכרה בישראל כמדינה יהודית, ועם החמאס".

באשר לעיכוב העברת הכספים לרש"פ אמר: "הגדרתי זאת ככרטיס צהוב שהוצא לפלסטינים ואם יהיה צריך, נאלץ להוציא גם כרטיס אדום. בימים האחרונים אנו בוחנים הבהרות שונות שקיבלנו, ואם יניחו את דעתנו, נשקול את חידוש העברת הכספים לרש"פ".

לגבי המתרחש בגבול הצפון אמר כי "הדיקטטור מדמשק, בשאר אסד", מקיים "ניצול ציני של האירועים והמחלוקות הפלסטינים במטרה להסיט את תשומת הלב מהבעיות הפנימיות על ידי חימום המאבק מול ישראל. מי שלא חושש להרוג אלפים מאזרחיו כדי להציל את שלטונו, גם לא חושש לשלוח אותם לחצות את קו הגבול ולסכן אותם מול ישראל".