רפורמה

(כלכלה צודקת)
ח"כ מיקי לוי: גם בתחום התמרוקים, התעשייה כחול-לבן המפוארת שלנו נשכחה היום מאחור

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) בעקבות אישור הרפורמה בענף התמרוקים בוועדת העבודה והרווחה: "התעשייה כחול-לבן המפוארת שלנו נשכחה היום מאחור. לצד הצורך לעודד תחרות מבורכת שתוביל להקלה ביוקר המחייה, לא מאפשרים לתעשייה המקומית תנאים הוגנים להתחרות בחו"ל ומטילים עליה מגבלות בלתי אפשריות. ההחלטה היום לפטור רק את היבואנים מאגרות לשנתיים אינה שוויונית ומטילה עול כבד נוסף שעלול להוביל לסגירת מפעלים קטנים.

(מאמרים - כלכלה)
אישור השינוי המבני במכון התקנים מהווה בשורה צרכנית משמעותית

צעד משמעותי נוסף להורדת יוקר המחיה - ועדת הרפורמות אישרה שינוי מבני במכון התקנים. צעד משמעותי נוסף להורדת יוקר המחיה - ועדת הרפורמות אישרה שינוי מבני במכון התקנים. מונופול מכון התקנים בבדיקת עמידה בתקן של מוצרים מיובאים יישבר ויבוצעו שינויים מקיפים בוועד הפועל ובכלל ועדות המכון.

(תשתיות)
יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ איתן כבל

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, המשיכה היום לדון בפרק התקשורת מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית ל-2017-2018 ("חוק ההסדרים"), ועסקה בסעיפים הנוגעים להגברת התחרות בענף הטלוויזיה הרב ערוצית והפרטת מערך "עידן פלוס". יו"ר הקואליציה ביטן: אם לא יהיו הסכמות בין משרדי האוצר והתקשורת נתעקש לא לחוקק את זה; יו"ר הוועדה ח"כ כבל: היו"ר כבל הבהיר כי הרפורמה חייבת לעבור, שכן חייבים תחרות שתוריד מחירים, לצד שמירה על היצירה והעלאת רמת הפקות המקור. ח"כ פרי: יש לי יותר מתחושה שמשרד התקשורת לא כל כך איתנו; ח"כ נחמיאס ורבין: בדיון על רפורמה כזו היה ראוי שגם מנכ"ל משרד התקשורת ישתתף, אבל מהישיבה על התאגיד הוא לא מגיע לוועדה; ראש אגף תקציבים: זאת אחת הרפורמות הכי משמעותיות והיא נעשתה יחד עם משרד התקשורת; סמנכ"ל הפיקוח של משרד התקשורת: כמו בכל משפחה טובה לפעמים יש חילוקי דעות.

(נדל"ן)

מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן הודה לשרים לפיד ואריאל על החלטת קבינט הדיור לאמץ את המתווה שהציע לעדכון הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל. ליברמן הדגיש כי המתווה החדש שהציג יאפשר לרשות מקרקעי ישראל להתמקד במשימה מס :1 הגברת השיווקים במטרה להגדיל את היצע יחידות הדיור במשק

(השוק)

לאחר שבראשית החודש הוכרזה רשות מקרקעי ישראל, המחליפה את מינהל מקרקעי ישראל, הוחל תהליך שינוי המבנה הארגוני . העובדים ברשות יקבלו בימים הקרובים מענק בסך 7,500 ₪. מענק זה ניתן במסגרת ההסכם הארגוני שנחתם עם העובדים ברשות חחדשה. מדובר בהסכם שהינו ראשון מסוגו בשירות המדינה. במסגרתו פרשו כ 200 עובדי מינהל והנותרים- כ- 500 עובדים- שובצו מחדש, רובם בתפקידים שונים ברשות מקרקעי ישראל ובנוסף בקרוב תפרסם הרשות מכרזים לקליטת כ 160 עובדים מקצועיים חדשים בתחומי המקרקעין.