חברת הליסינג "שלמה סיקסט" אשר פלשה לאדמות המדינה וגידרה לשימושה שטח של כ-3000 מ"ר באזור צריפין, נאלצה לפנות אותן לאחר אכיפה של רשות מקרקעי ישראל. החברה השתלטה על שטח הצמוד למגרש הרכבים שלה, תוך שהיא חוסמת מעבר ציבורי בשטח - ללא היתר ובניגוד לחוק. החברה, שפלשה לפני כשנה לאדמות מדינה ופינתה אותם לאחר התראות - שבה לאחרונה למקום, גידרה ותפסה שטחים המיועדים לשימוש הרכבת. מפקחי רשות מקרקעי ישראל שאיתרו את הפלישה הגישו נגד "שלמה סיקסט" תלונה למשטרה באשמת הסגת גבול, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל, והוציאו נגדה צו סילוק פולשים. בעקבות פעולות המפקחים נאלצה החברה לפנות את הקרקע ולהחזירה לרשות

קרא עוד...

בעלי רכבים רבים נמנים על חובבי הז'אנר האמריקאי. במאמר זה נמנה בפני קהל הקוראים אודות היתרונות של הרכבים האמריקאים והמאפיינים שלהם ואת על מנת שגם אתם תוכלו להחליט האם מכונית אמריקאית תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

קרא עוד...

ישנם אביזרים ופריטים חשובים רבים בכל רכב, אך אין עוד פריט חשוב כמו הצמיגים של הרכב. הגלגלים והצמיגים של הרכב שלנו הם החיבור הישיר של הרכב לשטח ולכביש, ולכן - ככל שהצמיגים יהיו איכותיים יותר, כך הנהיגה תהיה חלקה יותר, בטוחה יותר, ולא פחות חשוב - מהנה יותר. אך כיצד בוחרים צמיגים לרכב בצורה נכונה? לא כולנו יודעים כיצד לעשות זאת. בכתבה זו ניתן מספר טיפים חשובים לבחירה מושכלת ונבונה של צמיגים לרכב שלכם.

התאימו את הצמיגים לרכב שלכם!

לצמיגים של הרכב שלכם יש חשיבות רבה, ולכן יש לבצע התאמה מושלמת בין צמיגי הרכב לבין הרכב הספציפי שלכם. כל רכה הוא שונה מרכב אחר באין ספור פרמטרים - בדגם, בגודל, בצורה, בנפח המנוע, בביצועים, במספר הקילומטרים אותו עבר הרכב ועוד. לכן - ההתאמה של הצמיגים לכל הפרמטרים הללו היא חשובה במיוחד. הצמיגים חייבים להיות מתאימים לסוג הרכב על מנת שהנהיגה תהיה בטוחה ככל האפשר (זה כמובן הכי חשוב), וגם נוחה ומהנה. את ההתאמה לסוג הרכב יש לבצע באמצעות אנשי מקצוע המבינים בכך. יש לא מעט רשתות וחברות העוסקות בתחום הצמיגים לרכב (בין היתר - רשת צמיגי צ'קאפ למשל), ומומלץ לא לקבל החלטות לבד אלא להיעזר באנשים המבינים בתחום. אך מעבר לסוג הרכב, חשוב לבצע התאמה של הצמיגים גם לסוג הנהיגה. לא כולנו נוסעים באותה תדירות ובאותם מקומות. נהג אחד נוסע מאות קילומטרים ביום בכל רחבי הארץ ואילו נהג אחר נוסע כל יום רק לעבודה ובחזרה. יש כאלה הנוסעים רק בכביש ראשי ואילו אחרים נוסעים בכבישים צדדיים (ולעיתים פחות איכותיים) ואפילו בשטח. לכן, חשוב שתשאלו את עצמכם - מהו סוג הנהיגה שלכם? כמה קילומטרים אתם נוסעים בכל חודש ועל גבי אילו משטחים? יש הבדל עצום בין נהיגת שטח לבין נהיגה על כביש רגיל ויש לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים צמיגים לרכב. עוד על בחירה חכמה של צמיגים לרכב בדף זה.

ומה עם איכות הצמיגים?

גם בתחום הצמיגים, כמו כל בתחום, יש מוצרים איכותיים יותר ואיכותיים פחות. ניתן לרכוש צמיגים בכמה מאות שקלים בודדים לכל צמיג, וניתן גם לרכוש צמיגים יקרים הרבה יותר. הכל תלוי מין הסתם בתקציב שלכם. אז אחרי שביררתם אילו צמיגים מתאימים לסוג הרכב שלכם ולסוג הנהיגה שלכם, הגיע הזמן להחליט על תקציב, לערוך סקר שוק ולרכוש את הצמיגים האיכותיים ביותר במסגרת התקציב העומד לרשותכם.

יש לתת דגש לנושאים כמו בטיחות, עיצוב וקידמה טכנולוגית ולהחליט כמובן מה הכי חשוב שלכם. כאשר רוכשים צמיגים אסור לשכוח לקנות צמיגים בגודל המתאים (יש אין ספור גדלים לכל סוג צמיג) ולוודא שלחץ האוויר של הצמיגים הוא מתאים. ככל שתרכשו צמיגים איכותיים יותר, כך, רמת השחיקה שלהם תקטן וזה יחסוך לכם כסף בטווח הארוך. פרמטרים נוספים שכדאי לקחת בחשבון הם בין היתר: המראה של הצמיגים (כלומר כל נושא העיצוב), הנוחות של הנסיעה (כלומר חוויית הנהיגה), סיווג המהירות של הצמיגים, אחיזת הכביש של הצמיגים (אחיזת כביש טובה יותר גורמת לחיסכון בדלק), החברה המייצרת את הצמיגים (כדאי בתחום זה להשקיע ולא לוותר על המותגים המובילים אם זה מתאפשר לכם), וכמובן את כל נושא הבטיחות. טיפ חשוב נוסף הוא להשתדל לא לרכוש צמיגים משומשים (למשל בני יותר משנה אחת), אם זה אפשרי מבחינת התקציב שלכם.

לסיכום, אם אתם רוצים ליהנות מהנהיגה ברכב ולהרגיש בטוחים ברכב שלכם, לכו על צמיגים איכותיים ואל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר, במסגרת התקציב כמובן. ערכו סקר שוק מקיף, התייעצו עם אנשי מקצוע וזכרו כי הסוד להנאה מהנהיגה הוא ברכישת צמיגים איכותיים המתאימים באופן ספציפי לרכב שלכם!

רכישת רכב חדש, או יד-שנייה מהווים את אחת ההוצאות המשמעותיות של אדם מודרני בן ימינו, השייך לרוב למעמד הבינוני. אותו אדם זקוק לרכב צמוד, מכיוון שאין באפשרותו לרכב על אופניים לעבודה (או שהוא פשוט עצל מכדי לבצע זאת). כדאי תמיד לבדוק אפשרות למימון רכב, גם במידה שיש לכם את הסכום הנדרש לרכישת רכב.

זכרו כי קיימות הוצאות נוספות מלבד רכישת הרכב, כאשר הבולטת שבהן היא הביטוח החודשי שעליכם לשלם (שלא לדבר על ההרחבות לביטוח חובה, כמו – ביטוח משלים, ביטוח מקיף, ביטוח צד ג' ועוד). כדאי לכם לבדוק היכן ניתן לחסוך יותר ולשלם פחות ריביות ועמלות עבור הלוואה זו.

מימון עבור מטרה מסוימת עשוי להיות עבור עסקת נדל"ן כלשהי, או מיזם עסקי חדשני, או – עבור מימון לרכב. מימון מהווה הלוואה בתמורה לביטחונות שונים להשבת הסכום.

בניגוד לימים עברו, בהן ההלוואה העיקרית שנלקחה מבנקים וממוסדות אחרים, הייתה עבור משכנתא, הרי שרבים נחשפים היום לסוג חדש של הלוואה – עבור מימון לרכב. אין חובה לקחת הלוואה המכסה מאה אחוזים מערך הרכב החדש או המשומש: ניתן לבקש ולקבל רק מחצית או שליש מסכום זה – זאת בהתאם ליכולות הכלכלית של הלווה.

ישנה האפשרות לשעבד את הרכב בשל ההלוואה, ובכך לקבל הלוואה בריבית נמוכה יותר, זאת בהשוואה לבנקים, וכן פריסת תשלומים נוחה יותר. ניתן, כמובן, לבצע זאת במסגרת חוץ בנקאית, שאינה פוגעת, למעשה, במסגרת האשראי של בית העסק ומגיעים בכך למצב בו האשראי זמין ופתוח.

שיטה זו מסייעת גם ליבואני רכב המעוניינים להפוך את חייהם המקצועיים לקלים יותר ועמוסים פחות; בדרך זו הם יכולים למכור מספר גבוה יותר של רכבים חדשים. בשיטת הליסינג, המהווה גם הוא צורה של מימון לרכב, ניתן להשתמש ולהחליף רכב מדי שלוש שנים.

מדוע כדאי לשקול מימון לרכב? מדובר במצב המשתלם לכולם, או, כפי שנהוג לומר לאחרונה בעגה המקצועית למחצה – Win-Win Situation, שהרי מדובר בטכניקה כלכלית לכל דבר, המאפשרת לכל בית עסק ובית אב בארץ ישראל ליהנות מרכב חדש ומתפקד.

גם יבואני רכב מציעים לאחרונה אפשרויות מימון המשחקות לטובתם; מובן שגם המדינה פועלת בתחום, כדי שתוכלו להרוויח מכך באמצעות מיסוי על כלי רכב. אחוז גבוה יותר של רכבים חדשים על הכבישים, ביחס לזה של הרכבים הישנים, יפחית באופן ניכר את זיהום האוויר (שהרי, ללא צל של ספק, רכבים ממודלים ישנים מזהמים יותר וגם סובלים מבעיות בטיחות רבות יותר).

בטרם החלטתם ללכת על עסקה הכוללת מימון לרכב, ראוי שתוודאו כמה דברים:

· סכום ההלוואה הנדרש

· יכולת החזר מדי חודש

· האם בכל זאת תוכלו להשתמש בסכומי כסף הזמינים עבורכם ממקורות אחרים (תכנית חיסכון או קופת גמל שעתידה להיפתח בקרוב

סכום ראשוני שברשותכם

רבים מאיתנו מעוניינים ברכישת רכב משלנו, בשלב כלשהו בחיינו. בימי עבר היה צורך לחסוך כסף משך תקופה ארוכה עבור מימון רכב. בימינו, קיימות חברות רבות המספקות אפשרויות פשוטות יותר עבור קניית רכב.

קרא עוד...

הרכב שלנו הוא מכונה שמשרתת אותנו באופן יום יומי. לבד מהעובדה שיש לו תוחלת חיים מוגדרת, הרכב שייך בין היתר גם לסקטור הטכנולוגיה, מה שאומר שמדי שנה יוצאים דגמים חדשים, מפותחים ומתקדמים יותר, ואנחנו, מטבע הדברים, תמיד שואפים להנות מהדגם החדיש יותר, תמיד. זאת אחת הסיבות הנפוצות ביותר שלשמן אנחנו מחליפים את הרכב שלנו, מרבית המקרים הרבה לפני שמגיע לקראת סוף תוחלת חייו.

השוק של רכבים למכירה הוא שוק פראי וגועש ומי שכבר התנסה במלאכת מכירת רכב יודע שזה עלול להיות פרוייקט לא פשוט ומי שמתכננן על מכירת רכב לראשונה בחייו, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם מתחילים.

תתאזרו בסבלנות

רכבים למכירה עלולים לעמוד בשוק הפרטי במשך שבועות וחודשים ארוכים עד למימוש העסקה.

תהליך מכירת רכב בשוק הפרטי הוא תהליך שלוקח זמן, במהלכו רוכשים פוטנציאליים מגיעים לראות את הרכב, מבקשים לקחת אותו לבדיקות, מנהלים אין ספור שיחות עם בעל הרכב הנוכחי וכמעט אף פעם לא מגיעים לכדי מכירה. בכדי למכור את הרכב בדרך כלל נאלץ המוכר להמתין זמן לא מבוטל עד שיגיע הרוכש הרציני שבאמת מתכנן גם לקנות.

אם החלטתם שזמן ההמתנה הוא משהו שאתם יכולים לחיות איתו, כדאי שתדעו שבזאת לא תמו האתגרים שלכם. לצד ההמתנה הארוכה, כדאי שתדעו שתהליך מכירת רכב שלכם כנראה יגזול מכם עשרים עד שלושים אחוזים ממחיר המחירון. הרוכשים בשוק הפרטי מנהלים משא ומתן והמקובל הוא שבסיכומו של דבר עסקאות של רכבים למכירה נסגרות הרבה מתחת למחיר המחירון. בסיכומו של דבר, פרוייקט של מכירת רכב הוא פרוייקט שהמוכר מפסיד עליו לא מעט.

אבל עוד אל תאמרו נואש.

הפתרון

למעשה יש דרך מהירה, נוחה וכלכלית הרבה יותר למכירת הרכב שלכם. זו נקראת טרייד אין. טרייד אין היא, נכון להיום, הדרך הטובה, הכדאית והמומלצת ביותר למכור את הרכב. במסגרת העסקה סוכנות הרכב רוכשת מכם את הרכב הישן בתמורה להבטחה שאתם תרכשו את הרכב החדש הבא שלכם דרכה.

טרייד אין הוא בעצם החלפה. אתם מחליפים את הרכב הישן שלכם ברכב חדש, אבל בתנאים משתלמים במיוחד. תהליך הטרייד אין מספק מענה מצויין לכל המגבלות שאותן מציג השוק הפרטי. ראשית כל ולפני הכל, את המכירה של הרכב הישן שלכם תוכלו לעשות עוד באותו היום. אין צורך לחכות לרוכשים פוטנציאליים, לעבור אין סוף בדיקות ולהתאכזב כל פעם מחדש. סוכנות הרכב תרכוש מכם את הרכב בו במקום, במחיר מחירון. זה היתרון השני והחשוב לא פחות של טרייד אין. אתם לא מפסידים עליו לא זמן ולא כסף. את הרכב החדש שלכם תרכשו במחיר מופחת ממחיר המחירון של הרכב הישן ובכך למעשה אתם סוגרים את כל התהליך בכמה שעות בודדות בלבד.

השכרה של אוטובוסים מתבצעת מתוך מטרה להשיג מענה לצורך מסוים, אוטובוסים מושכרים באופן קבוע מטרת הסעות לאירועים, טיולים וגם הסעות של ילדים או קבוצות קשישים. כיום, האוטובוסים המושכרים מביאים עמם תנאי נסיעה ברמה מאוד גבוהה. החוויה כלל אינה דומה לנסיעה בתחבורה ציבורית, אלו הם אוטובוסים המשלבים מושבים נוחים מאוד, מיזוג אוויר, מערכות סאונד, מערכות וידאו וגם אפשרות להתקנת תא שירותים באוטובוס.

את האוטובוס המתאים ביותר לצרכים שלכם תבחרו תוך התייחסות להעדפות אישיות, אופי הנסיעה וגם קהל היעד. כאשר מדובר בהשכרת אוטובוסים לקראת נסיעה פשוטה לטיול אפשר יהיה להסתפק באוטובוס פשוט, אם מדובר בשירותי הסעות VIP  מומלץ יהיה לבחור באוטובוס מפואר יותר הכולל את כל החידושים.

השכרת אוטובוס לטיולים בארץ

יציאה לטיולים בקבוצה תהיה נעימה ונוחה הרבה יותר כאשר מטלת הנהיגה מועברת לנהג מקצועי. תוך השכרת אוטובוסים אפשר יהיה לצאת לטיולים באזור הצפון, טיולים במדבר יהודה וגם טיולים קצרים יותר. העלויות של השכרת האוטובוס הופכות זניחות כאשר בוחנים את הפטור מהוצאות הדלק והנהיגה. השכרת אוטובוסים לטיולים מתאפשרת יחד עם שירותי נהג, כדאי להקפיד לשכור שירותי הסעות בחברות המקפידות להעסיק נהגים מקצועיים ואחראים, חברות המקפידות לקיים הדרכות בטיחות ומחייבות את הנהגים בשעות מנוחה בהתאם לחוק.

בטיחות בדרכים היא לא תחום בו ניתן להקל ראש, יש להקפיד לבחון את אבזור הבטיחות של האוטובוס, במידת הצורך כדאי לבחון גם את התעודות של האוטובוס, הכשרת הנהג והמלצות של לקוחות קודמים.

השכרת אוטובוס להסעות על בסיס יומי

השירות נפוץ בעיקר במוסדות לימוד לילדים ומקומות עבודה, אוטובוס שירות נע בשעות קבועות במסלול קבוע ואוסף או מפזר את הנוסעים בהתאם. השירות ניתן במתכונת קבועה על פי לוח זמנים קבוע או במתכונת חד פעמית. סידורי נסיעות לעובדים מעניקים להם ערך מוסף, העובדים שמחים להיפרד מהעמידה בפקקים בבוקר ומעלויות הדלק הגבוהות. תוך נסיעה משותפת באוטובוס אל מקום העבודה נרקמים קשרי חברות בין העובדים, קשרים המחזקים את הזיקה שלהם כלפי מקום העבודה.

מתי כדאי לשכור אוטובוס?

נסיעות המשלבות כ-10 נוסעים אפשר יהיה לתאם תוך השכרת מיניבוסים, אוטובוסים מיועדים לקבוצות גדולות יותר. את השכרת האוטובוס אפשר יהיה לתאם לכל שעה ביממה כאשר יש לבצע הזמנה מוקדמת. מטרת השכרת האוטובוס היא בעיקר הסרת דאגות מכם ומתן תנאי נסיעה איכותיים לנוסעים, בכדי להבטיח זאת עליכם לבחור מראש בחברת הסעות המחזיקה בצי אוטובוסים גדול המאפשר אספקת אוטובוסים לצרכים שונים וגם מענה של אוטובוס חלופי במקרה של תקלה.

לקראת ההשכרה כדאי לקרוא בעיון את הסכם ההשכרה ולבחון את החובות והזכויות שלכם. כדאי להתייחס לסעיפים המפרטים את אחריות החברה כלפי הנוסעים, את רשימת פוליסות הביטוח, את הפיצוי במקרים של איחורים או עיכובים, שירותי אוטובוס חלופי וגם את האחריות שלכם כלפי גרימת נזקים לציוד האוטובוס. השכרה בראש שקט מחייבת התייחסות לכל הפרטים הקטנים.