ח"כ לשעבר (עבודה) קולט אביטל, שהתמודדה כמועמדת מפלגת העבודה בבחירות האחרונות לנשיאות, תצביע בבחירות הקרובות למרצ. אביטל אמרה ליו"ר מרצ, זהבה גלאון, כי לא תוכל להצביע לעבודה מאחר וזו הפכה למפלגת מרכז, וכאשת שמאל תצביע למרצ

בשיחה שהתקיימה הבוקר בין ח"כ זהבה גלאון, ראש מרצ, לח"כ לשעבר קולט אביטל ממפלגת העבודה, אמרה אביטל לגלאון כי תצביע מרצ בבחירות הקרובות.

"נטיית ליבי היתה כמובן להצביע למפלגת העבודה, אך מצאתי כי המפלגה התרחקה מערכיי ומערכייה. זניחתו של תהליך השלום איננה דבר של מה בכך. למרבה הצער, יחימוביץ נטשה את דרכו של רבין והיא "מלבינה" את ההתנחלויות שמהוות מכשול אדיר בתהליך המדיני." אמרה אביטל לגלאון.

"לא אוכל להצביע למפלגה שלא תתמוך בשלום, שלא תתמוך בפינוי התנחלויות, שלא תלך בדרך שהיתווה רבין. אם יחימוביץ' הפכה את העבודה למפלגת מרכז, ברור שמקומי ומקום חבריי לערכי השמאל במרצ, שנותרה היום מפלגת השמאל הציונית היחידה בישראל.

אצביע הפעם מרצ בלב שלם, בלי שום צורך להתפשר, בלי סיבות להתחרט. מקומי במפלגה שלא מוותרת על השלום, לא מוותרת על המאבק החברתי, ולא מוותרת על ערכי הדמוקרטיה והחופש" אמרה אביטל לגלאון.

גלאון הודתה לאביטל על תמיכתה החשובה. גלאון אמרה לאביטל כי: "מרצ תניף גבוה בכנסת הבאה גם את הדגל המדיני, גם את הדגל החברתי, וגם את המאבק להפרדת דת ומדינה ולמען סביבה ירוקה יותר. כך פעלנו תמיד וכך נפעל גם בעתיד. אני שומעת כל יום רבים ממצביעי העבודה שמבינים שמקומם איננו במפלגת מרכז ומגיעים למרצ, תמיכתך חשובה לנו במיוחד בעת הזאת ואני מבטיחה לך שלעולם לא תצטרכי להתחרט שנתת את אמונך במרצ, נייצג בכנסת את ערכי השמאל בלי לוותר על דבר"