נציגי הסגל הדיפלומטי והקונסולרי המוצבים בארץ הגיעו הערב למשכן הנשיא לברך את נשיא המדינה לרגל יום העצמאות ה-63 למדינת ישראל. באירוע בהשתתפות שר החוץ, אביגדור ליברמן, נשאו הנשיא והשר דברים בפני שגרירים, נספחים צבאיים, מפקדי כוחות השלום במזרח התיכון, ראשי העדות, ומוזמנים מסגל א'. "אם חמאס יזנח את הברחות הנשק, את ירי הטילים ואת דרך הטרור עזה תשגשג ותצליח כמו הגדה המערבית" אמר פרס

בפתח דבריו הודה הנשיא לסגל הדיפלומטי על שירותם בישראל "לא משנה מה אופי היחסים בין מדינותיכם למדינתנו אנו בטוחים כי אתם ממלאים תפקיד של מגשרים ועושים עבודה חשובה ."

הנשיא התייחס בנאומו להסכם פתח חמאס ואמר "אנו רואים בתוך הפלשתינאים שני מחנות- המחנה המוכן לקיים מו"מ לשלום, מחנה הפתח ואת המחנה שאינו מוכן להוקיע את הטרור, את החמאס. דמוקרטיה וטרור אינו יכולים לגור בכפיפה אחת.

שני המחנות מנסים כעת להתאחד, זהו לא העסק שלנו ואיננו רוצים להתערב בהחלטתם להתאחד, אך זה כן העסק שלנו לוודא שהגדה המערבית לא תהפוך לעזה, אלא להפך – נרצה לראות את עזה הופכת לגדה המערבית."

הנשיא קרא לסגל הדיפלומטי המייצג את הקהילה הבינלאומית : "הלחצים צריכים להיות מופנים לעבר חמאס ולאנשי עזה על מנת שירי הטילים, הברחת הנשק והפצת השטנה ייפסקו .ללא אלה עזה תוכל לשגשג ולחיות בשלום וביציבות."