נשיאת פינלנד, טארייה האלונן התחילה הבוקר ביקור ממלכתי במדינת ישראל, כשהיא מלווה בפמליה של שר החוץ ובכירים בממשל . הנשיאה התקבל בטקס ממלכתי הכולל מסדר צבאי מלא ברחבת בית הנשיא בירושליים, כשלצידה נשיא המדינה, שמעון פרס

בהצהרות מדיניות שנשאו הנשיא והנשיאה בסיום פגישתם אמר הנשיא פרס: "את ידידה חשובה של ישראל ואני מרגיש שניתן לדבר איתך בכנות ובפתיחות. התרשמתי בפגישתנו כי בנושאים הבסיסיים אנו רואים עין בעין, ובעיקר בשאלות כיצד ניתן להשיג שלום במזרח התיכון.אנו נמצאים באמצעיתו של התהליך וזהו מורכב כמו כל תהליך שלום אחר, אך רחוק עדיין מכישלון או מסיום. יש להתגבר על המכשולים, שרבים מהם נוצרו בעיני מאחר שהתהליך הוא כה פתוח ופומבי. מו"מ לעיני המצלמות מעצים חילוקי דעות ואילו משא ומתן חשאי מאפשר להגיע להבנות והסכמות. בחודשיים הקרובים יתקיימו מספר אירועים חשובים – הבחירות בארה"ב והאורכה שנתנה הליגה הערבית להגיע לפיתרון יצירתי להמשך המשא ומתן. מאחר ורוב הציבור בישראל הסכים לפתרון שתי המדינות לשני העמים כבסיס לשלום, אני מקווה כי תימצא הדרך לנהל המו"מ לשלום בצורה הטובה ביותר."

נשיאת פינלנד אמרה בסיכום הפגישה: "השיחות ביני לבין הנשיא היו מאוד מועילות. דנו בתמונת המצב הכוללת והנשיא פרס הבהיר כי תהליך השלום הוא דבר מסובך שעשוי לקחת זמן ולכלול פשרות רבות. פינלנד תשמח לסייע לכלל הצדדים ככל שניתן ליצור נסיבות של שיתוף פעולה."

בהצהרות הפתיחה ציינה הנשיאה האלונן כי " שלום בר קיימא יהיה המפתח לפיתרון נושאים רבים במזרח התיכון." והוסיפה שפינלנד החברה באיחוד האירופי מרגישה עצמה כמעט שכנה של ישראל.