נשיא המדינה, שמעון פרס ייצא הערב,יום ד', 2 בנובמבר לביקור רשמי בקפריסין כאורחו של נשיא קפריסין, דמיטריס כריסטופיאס. אל הנשיא יתלווה שר התשתיות, עוזי לנדאו. ביקור הנשיא שיתקיים בין התאריכים 2-4 בנובמבר מהווה ביקור ממלכתי והוא נועד לחזק ולהרחיב את הקשרים האסטרטגיים, המדיניים והכלכליים של ישראל עם קפריסין

במסגרת הביקור יקיים הנשיא פרס סדרת פגישות מדיניות עם צמרת השלטון הכוללות את נשיא קפריסין, דמיטריס כריסטופיאס , (Demetris Christofias ), שרת החוץ, ד"ר ארטו קוזאקו מארקוליס, (Dr. Erato Kozakou-Marcoullis ), נשיא הפרלמנט, יאנאקיס אומירו ((Yiannakis Omirou יו"ר האופוזיציה והארכיבישוף של קפריסין , צ'ריסוסטומוס השני (Archbishop Chrysostomos II of Cyprus).

הנשיא צפוי לדון עם מארחיו באירועים הדרמטיים שהתרחשו לאחרונה במזרח התיכון, באיום האיראני ובניסיונות המשטר בטהרן לחזק את אירגוני הטרור חיזבאללה, הג'יהאד האיסלאמי וחמאס ולהשתלט על המזרח התיכון, בחיזוק הקשרים בין האיחוד האירופי לישראל וכן בהרחבת הקשרים העסקיים כלכליים בין המדינות.

במהלך הביקור יערוך הנשיא הקפריסאי לנשיא המדינה שורה של טקסים ואירועים ובראשם טקס קבלת פנים ממלכתי בשדה התעופה של לרנקה, טקס קבלת פנים בארמון הנשיאות וארוחת ערב ממלכתית באירוח נשיא קפריסין ורעייתו.

שני הנשיאים צפויים גם לקיים מסיבת עיתונאים משותפת לתקשורת הקפריסאית. במסגרת מסיבת העיתונאים יחתמו במעמד הנשיאים שורה של הסכמי שיתוף פעולה בתחומי האנרגיה, התקשורת, המחקר והפיתוח.