נשיא המדינה בערב הוקרה לזובין מהטה: "הגעת מלב הודו ככישרון צעיר והפכת למאסטר של המוסד התרבותי החשוב ביותר בישראל". על מלחמת לבנון השנייה אמר פרס: "המלחמה הפסיקה את ירי הטילים על יישובינו. חיילי צה"ל תקפו את קיני החיזבאללה בדרום לבנון ומנהיג החיזבאללה, חסן נסראללה, מסתתר בבונקר ובורח מאימת החוק הבינלאומי"

נשיא המדינה ערך הערב קונצרט הצדעה של הפילהרמונית לפועלו של זובין מהטה כשגריר של רצון טוב למדינת ישראל וכמי שקידם וטיפח את המוזיקה במשך למעלה מ-50 שנים.

בנאום שנשא הנשיא, שמעון פרס, בפתיחת הקונצרט אמר: "מדינת ישראל אומרת לך תודה על יצירה ופיתוח בישראל. הגעת מלב הודו ככישרון צעיר והפכת למאסטר של המוסד התרבותי החשוב ביותר בישראל"

זובין מהטה הודה בחום לנשיא והדגיש כי הוא גאה לעמוד זה 50 שנים בראש הפילהרמונית ולקדם אג'נדה של שלום והסרת מכשולים וחסמים דרך המוזיקה.

יצויין כי בפתח האירוע הקדיש הנשיא את דבריו לציין 5 שנים למלחמת לבנון ואמר: "היום מלאו 5 שנים למלחמת לבנון השנייה. מלחמה שבה עמדו בגבורה יישובי הצפון וצבא הגנה לישראל. המלחמה הפסיקה את ירי הטילים על יישובינו."

"חיילי צה"ל תקפו את קיני החיזבאללה בדרום לבנון ומנהיג החיזבאללה, חסן נסראללה, מסתתר בבונקר ובורח מאימת החוק הבינלאומי. אנו מצדיעים לחיילי צבא ההגנה לישראל וליישובי הצפון על עמידתם הנחושה והאמיצה. ליבנו עם המשפחות שאיבדו את יקיריהם אשר לחמו באומץ לב עד טיפת דמם האחרונה. צלילי התזמורת מוקדשים לצפון ולחיילי צבא ההגנה לישראל."