נשיא המדינה שמעון פרס על ההחלטה להטיל סנקציות על איראן: "אחמדינג'אד הוא המשחית המוסרי הגדול ביותר שיש בעולם ואני מאיץ בקהילה הבינלאומית למנוע את החיבור המסוכן בין איש שאין לו מעצורים לנשק שאין גבול לנזק שיכול לגרום; זהו צעד ראשון בדרך ארוכה "

נשיא המדינה קיים היום פגישת עבודה מדינית עם עמיתו הקוריאני, לי מיונג בק. השניים דנו בדרכים למצות את הפוטנציאל הגלום ביחסים בין שתי המדינות במגוון תחומים ובראשם הכלכלה, הביטחון והטכנולוגיה.בנוסף דנו השניים בסוגיות בינלאומיות המעוררות עניין משותף לשתי המדינות. הנשיא פרס פירט בפני הנשיא הקוריאני את העמדה הישראלית בעקבות הההחלטה להטיל סנקציות נוספותעל איראן. "כל דרך ארוכה מתחילה תמיד בצעד ראשון. זהו הצעד הראשון בכיוון הנכון על מנת לטפל בסוגיית הגרעין האיראני. אני בטוח כי איראן תנסה לזלזל בצעד זה ורוצה להאמין שהעולם לא יסכים לנשק גרעיני בידיים לא אחראיות. אחמדינג'אד הוא המשחית המוסרי הגדול ביותר שיש בעולם ואני מאיץ בקהילה הבינלאומית למנוע את החיבור המסוכן בין איש שאין לו מעצורים לנשק שאין גבול לנזק שיכול לגרום. אני מאמין שנדרשים צעדים נוספים מפני שהאיראנים מתנהגים בדרך שאינה מתקבלת על הדעת ומעוררים התנגדות הן בעולם והן באיראן עצמה".עוד הוסיף הנשיא כי "הסנקציות צריכות להיות מלוות בסנקציות מוסריות- אני מברך על הצעד הראשון ובטוח בהמשך שלו".אמר הנשיא פרס.

בפתח הפגישה אמר הנשיא לי לנשיא פרס " מדינותינו חולקות קוים וערכים משותפים כמו גם מצב עכשווי דומה. שתי המדינות נחשפו לאיומים ולשנינו יש שאיפה לשלום ולביטחון, לא רק לעמינו, אלא לכל העולם ונמשיך לפעול לכך. אני יודע כי חייך הוקדשו להבאת שלום וביטחון לעמך. מאמציך לאורך השנים קיבלו הכרה כשזכית בפרס נובל וגם בקוריאה אנו מעריכים מאמציך להשגת שלום."

הנשיא פרס הציג בפני הנשיא הקוריאני את היוזמה להקמת מכון מחקר בהשתתפות מדענים משתי המדינות שישתפו פעולה בתחומי המים, הביוטכנולוגיה, אנרגיות מתחדשות וחקר המוח ויעזרו בטכנולוגיות חדשניות לצורכי מחקר.הנשיא פרס גם סקר את ההסכמים והסיכומים שהושגו עד עתה במהלך הביקור.

הנשיא הקוריאני השיב לו כי "לקוריאה יש הערכה גדולה לישראל. בחזית הכלכלית יש הרבה מקום לשיתוף פעולה במדע, בטכנולוגיה ובתחומים נוספים. אני מעריך את העובדה כי התלוותה אליך משלחת עסקית ישראלית בכירה ובכוונתי להודיע לשריי ולחברי הממשלה לעקוב מקרוב אחרי הנושאים העומדים על הפרק על מנת להשיג תוצאות מוחשיות גם אחרי עזיבתך."

הנשיא פרס הודה לנשיא לי על קבלת הפנים החמה שהוא זוכה לה בקוריאה ועל האהדה הרבה שישראל זוכה לה בקוריאה. הנשיא הקוריאני אמר לו כי "אני מיחס חשיבות רבה לפגישה איתך ומצפה להמשך השיחות במהלך ארוחת הערב הרשמית שנקיים היום באותה המתכונת בה ארחתי גם את נשיא ארה"ב."