מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק "מינהל מקרקעי ישראל (תיקון – פרסום החלטות)" של ח"כ דב חנין (חד"ש) המחייבת פרסום מלא ושקיפות מליאה בהחלטות מוסדות מנהל מקרקעי ישראל (ממ"י)

מחקרים מצאו כי מנהל מקרקעי ישראל מאופיין בחוסר שקיפות ורק חלק מזערי מהחלטות מוסדותיו זוכה לפרסום מחקרים נוספים הראו שהעדר שקיפות במנהל גורם לעליית מחירי הדירות.

חבר הכנסת חנין אמר בתגובה לאישור הצעת החוק: "מאבק עיקש שאני מנהל בעניין השקיפות במנהל מקרקעי ישראל עוד מימי הכנסת הקודמת זכה היום להצלחה גדולה. אני משוכנע שגם גל המחאה הציבורית בעניין מחירי הדירות תרם כאן את חלקו. כשאין שקיפות – אין דמוקרטיה, קיימות אפליות ואף שחיתויות. ולפיכך מנהל מקרקעי ישראל, החולש על 90% מאדמות המדינה, מחויב בשקיפות מוחלטת."

"הצעת החוק הזו משקפת את השקפת עולמי: אני תומך במערכות הציבוריות אבל לוחם לכך שהן תהיינה שקופות, דמוקרטיות ושוויוניות. התשובה לביורוקרטיה במערכת הציבורית לא יכולה להיות הפרטה אלא דמוקרטיזציה".

"אשורה של החקיקה הוא בשורה קודם כל לאוכלוסיות הגדולות שאינן נהנות בצורה שוויונית ממקרקעי ישראל: האוכלוסייה הערבית, השכבות העניות, תושבי השכונות ועיירות הפריפריה."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS