השרה לקליטת העלייה, ח"כ סופה לנדבר, נפגשה היום בלשכתה עם קייסים של העדה האתיופית. מטרת הביקור הייתה להבין מהם את עמדתם בדבר עליית הפלשמורה ולפני ביקורה המתוכנן של השרה באתיופיה בעוד כשבועיים. במהלך הפגישה הודו הקייסים לשרה על הפגישה ועל הנכונות להבין מהם את עמדתם בנושא, הם הדגישו כי עד כה הם לא שותפו בתהליך קביעת הזכאות לעלייה

כלים

לטענתם, השאלה האמיתית בנושא עליית הפלשמורה היא מיהם בעצם היהודים מבין אלו אשר מחכים במחנות באתיופיה. הקייסים סוברים כי יש צורך להביא לישראל אך ורק את היהודים ולא כפי שקורה היום כאשר מביאים לכאן את האנשים הלא נכונים וממשיכים להשאיר באתיופיה את אלו שבאמת זכאים לעלות ארצה. אחת הטענות של הקייסים היא כנגד ארגונים שונים בעלי אינטרסים אשר רוצים להמשיך ולהחזיק את היהודים באתיופיה ולהמשיך ולהביא לכאן את אלו אשר לא זכאים לטענתם על מנת ולהמשיך ולקבל כספים מתורמים. עליית הפלשמורה הפכה לטענתם לעסק מסחרי אשר מגלגל כספים רבים.

הקייסים קבלו בפני השרה כי בעבר התקבלה החלטת ממשלה אשר הדגישה את הצורך בשיתוף הקייסים בתהליך קביעת זכאות העולים, ואולם החלטת ממשלה זו נגנזה והם מעולם לא שותפו בתהליך. הקייסים הודיעו לשרה כי הם מוכנים להשתתף בתהליך קביעת זכאות העולים, וכי הם יודעים לזהות מבין אלו הנמצאים במחנות מיהו יהודי ומי לא.

השרה לקליטת העלייה סופה לנדבר: "בעיית הפלשמורה חייבת להפתר במהירות האפשרית, נעשה פה עוול נוראי לאלפי אנשים אשר עזבו את בתיהם ומחכים להחלטת הממשלה. חייבת להתקבל פה החלטה אמיצה מצד ראש הממשלה, החלטה גורלית אשר תקבע עתידם של אלפי אנשים. ואולם, אנו חייבים להחליט מי זכאי ומי לא, ולסיים את הסאגה הזו, ויפה שעה אחת קודם".