52.71% מתלמידי י"ב בכפר קאסם השנה סיימו עם זכאות לתעודת בגרות, עלייה של כ- 16% לעומת שנה שעברה. מדובר בהכפלה של מספר הזכאים לבגרות בשנתיים, כאשר לפני שנתיים אחוז הזכאים לבגרות עמד על 25.18%

בעיריית כפר קאסם חגגו השבוע את התקדמות מהפכת החינוך העירונית צעד משמעותי קדימה, כאשר לפי נתוני משרד החינוך כ- 53% מקרב 406 מסיימי י"ב בעיר (ללא תלמידי חינוך מיוחד) יהיו זכאים לתעודת בגרות.

מדובר במהפכה משמעותית כאשר תוך שנתיים מספר הזכאים לבגרות בעיר הכפיל את עצמו, מרבע מכלל מסיימי י"ב לפני שנתיים ללמעלה ממחצית כיום. גם אחוז תלמידי הי"ב הניגשים לבגרות בעיר הוא אחוז גבוה מאוד יחסית למגזר הערבי – 90.71%.

בשנה האחרונה יצאה לפועל בעיר תוכנית האב העירונית לחינוך, שלה מיוחסת חלק מההצלחה הגדולה של מערכת החינוך. ראש העירייה, עו"ד עאדל בדיר, העמיד את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות שלו והוסיף לתקציב בתי הספר השנה כ- 2 מיליון ₪. בדיר ייסד בעירייה צוות היגוי לחינוך, הנעזר ביועצים חיצוניים מומחים, והנהיג מסורת חדשה לפיה ראש העיר נפגש לפגישת עבודה חודשית עם מנהלי בתי הספר, לשמיעת עידכונים והעלאת בעיות שוטפות.

"מדובר בבשורות מעולות לכפר קאסם, הדור של ילדינו מבטיח את מקומו בעולם הזה. זהו רגע היסטורי, כאשר עיר מזנקת תוך שנתיים ממצב שרק לכל ילד רביעי יש בגרות אל מצב שבו לכל ילד שני יש בגרות היא מבטיחה את עתידה " אמר ראש העירייה, עו"ד עאדל בדיר " יחד עם אחוז אבטלה נמוך במיוחד, של אחוז אחד בלבד, ומעבר מגירעון מדי שנה לרווח תיפעולי שוטף בתקציב העירייה, אין ספק שזאת השנה היפה בהיסטוריה של כפר קאסם, היסטוריה שלא תמיד היתה פשוטה"