ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) בהתקפה חריפה על מגישי הצעת החוק לתיקון חוק בתי המשפט, חברי הכנסת יריב לוין וזאב אלקין (ליכוד): "כולנו מחפשים דרכים לחיות בארץ הזו ביחד. אבל עומדים כאן על הדוכן מגלגלי העיניים האלה, מחלקים את העם לחלקים, יוצרים פילוג במקום איחוד. מעשה נבלה." ח"כ דב חנין: "רוה"מ נתניהו מנסה לשנות את כללי היסוד של הדמוקרטיה, זה סדר יום מופרע"

ח"כ ד"ר נחמן שי (צילום:אתר הכנסת)

"הם רק נקראים איחוד לאומי, אבל הם עושים פילוג לאומי בעם ישראל. את כל התורה הזרה הזאת הם מלבישים על בית המשפט העליון. אני לא אשאל אף פעם את השופטים מאיפה הם באו, מה זה חשוב בכלל? שלא יבלבלו את המוח שהם רוצים משפט צדק".

"הכנסת צריכה לדחות את הצעת החוק הזו, ואת הדברים שנאמרו פה מעל במת הכנסת, הכנסת צריכה לקיים פה עם אחד ולא אנשים שמתנגשים ותוקפים אחד את האחר". אמר שי.

ח"כ דב חנין (חד"ש) תקף הערב בחריפות מעל בימת הכנסת את יוזמות החקיקה השנויות במחלוקת:

"הממשלה הזו עברה למתקפה כוללת על הדמוקרטיה ומי שמוביל אותה הוא ראש הממשלה עצמו. הוא שנותן באופן אישי את האישור ליוזמות החקיקה המופרעות והאנטי דמוקרטיות.

רוה"מ נתניהו מנסה לשנות את כללי היסוד של הדמוקרטיה: לא מערכת משפט עצמאית, לא תקשורת עצמאית, לא חברה אזרחית עצמאית.

הטפטוף נגמר - החל השיטפון. הסכנה גדולה ומיידית. אם לא נעצור את הנחשול נשטף בו כולנו.

אם לא נתייצב היום להגנת הדמוקרטיה, לא תישאר דמוקרטיה להגן עלינו. הרוב בארץ הזו קץ בסדר היום המופרע של חיפוש אויבים פנימיים ושל עימותים יזומים עם אויבים חיצוניים!

בקיץ האחרון עוצמת הדמוקרטיה איימה על השלטון. היום השלטון מגיב באיום רב עוצמה על הדמוקרטיה. זה הזמן לתגובה ציבורית. נפגין, נמחה, נילחם - וננצח!"