איך נקבע סכום הארנונה שאותו עליכם לשלם בכל חודש לרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים? האם אזור המגורים שלכם בתוך הישוב רלוונטי לעניין? האם שטח הבית רלוונטי? האם מרפסת פתוחה נחשבת כחלק משטח הבית לצורך חישוב ארנונה? האם אתם חייבים להסתמך על נתוני מדידת השטח של העירייה? על שאלות אלו ועוד, בשורות הבאות.

קרא עוד...

לשמאי מקרקעין תפקיד משמעותי בתחום הנדל"ן. השמאי הוא בעל ידע רב בהיבטים משפטיים, הנדסיים וכלכליים של נכסי מקרקעין והוא עוסק בהערכות שווי של נכסים למטרות רבות. היותו מוסמך בעיני רשויות ומוסדות בנקאיים הופכות את הערכותיו וחוות דעתו לקביעות מקובלות גם בעיני בתי המשפט ואף עשויות להיות  הגורם שיכריע את הסוגייה המשפטית.

קרא עוד...

לא מעט ישראלים מנצלים את העובדה שהם מתגוררים בקומה עליונה, על מנת ליהנות מתוספת בנייה על הגג. הרעיון הוא מאוד פשוט. במבנים רבים, כולל כמובן מבני מגורים, יש אפשרות להוסיף חדר על הגג בתנאי כמובן שמקבלים את האישורים הנדרשים לכך.

קרא עוד...

עבודות רבות מתבצעות בגובה כאשר העובד אינו ניצב על קרקע יציבה ובטוחה. עבודות בגובה אחרות מתבצעות כאשר העובדים ניצבים על גגות או משטחים גבוהים ללא מעקה. מצבים אלו, ואחרים נוספים, הינם מסוכנים ובנוסף, יעילות העבודה נפגעת בגלל החשש של העובדים. משום כך ובגלל סיבות אחרות, יש צורך להסדיר את כל הנושא בצורה נכונה.

קרא עוד...

כאשר תוחלת החיים בארץ ובעולם ממשיכה לטפס, יותר ויותר בני הגיל השלישי מוצאים עצמם מול הדילמה - האם להישאר בבית או לעבור לדיור מוגן? גם אם אתם בריאים ועצמאיים, יש עדיין יתרונות רבים בבחירה לעבור למגורים בדיור מוגן יוקרתי - מוקפים בחברים חדשים או ותיקים, עם לוח זמנים מלא בפעילויות והרצאות, עזרה בעבודות הבית ובסידורים, וגישה קרובה לצוות רפואי וסיעודי בעת הצורך.

קרא עוד...