דיון סוער התקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בנושא שביתת הפרקליטים, בהשתתפות שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן. במהלך הדיון ביקש יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (ליכוד) לצאת להפסקה, והוא נועד בדלתיים סגורות עם שר המשפטים ועם יו"ר ועד פרקליטי המדינה, עו"ד בועז גולדברג, בניסיון להביא לפתרון המשבר. לאחר דקות ארוכות יצאו השלושה מהחדר, ללא פשרה מוסכמת

כלים

ח"כ כץ, יוזם הדיון, תקף במהלכו את משרד האוצר: "משרד האוצר הציע לפרקליטים הצעה לא רצינית, בלשון המעטה. אתם מספקים הסברים, אבל לא מוכנים לשבת ולהתדיין. כמה זמן ייקח עד שתתעוררו? אחר כך תיאלצו להתנצל ולעמוד בפני ועדות חקירה, בגלל הנזק הכבד שייגרם לציבור ולמערכת הצדק. אתם חוסכים בכסף קטן ומפסידים בגדול".

שר המשפטים, פרופ' נאמן: "השביתה גורמת להתמוטטות מוחלטת של מערכת הצדק והמשפט במדינת ישראל. ביקשתי מהפרקליטים לא לשבות ולא לגרום למשרד האוצר להתחפר בעמדותיו, אלא להתחיל מיד במשא ומתן ענייני. התחייבתי בפניהם שאני אהיה האחראי לפתרון כל הבעיות. לצערי, הדבר היחיד ששמעתי מהם מאז הוא ההכרזה על השביתה".

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה): "זהו מצב חירום, אבל המדינה עסוקה בכיפופי ידיים. מה זה חוסר האחריות הזה? אובדן הכספים כתוצאה מהשביתה כלל לא עומד בפרופורציה לפיצויים שמבקשים הפרקליטים. למה מחכים ראש הממשלה ושר האוצר, להתמוטטות מוחלטת של שלטון החוק? זו הפקרות על גב הציבור ועל חשבון קבוצת עובדים נאמנה. את מי בדיוק מנצחים כאן?"

יו"ר ועד פרקליטי המדינה, עו"ד בועז גולדברג: "אני קורא לשר המשפטים, האחראי על המערכת ומכיר היטב את כל הנזקים, להפשיל שרוולים, לא לשבת בצד, וללחוץ על האוצר. אם אתה מאמין בנו ותומך בנו - בוא איתנו, אל תפחד. משרד האוצר יעשה הכל כדי לא לשבת איתנו. אני לא מבין את ההתנהלות הזאת, אנחנו סקטור איכותי ומנסים לשבור אותנו. ובאוצר עוד טוענים שניהלו איתנו משא ומתן... האם הגדרת משא ומתן היא למרוח אותנו שבעה חודשים ולתת לנו הצעה מבזה בסיומם? גם אם תכניעו אותנו, יהיה זה ניצחון פירוס".

במהלך סיכום הדיון, קיבל יו"ר הוועדה, ח"כ כץ, שיחת טלפון משר האוצר ד"ר יובל שטייניץ. בשיחה שהתנהלה ביניהם, הצהיר שר האוצר שיודיע תוך יום האם יתערב באופן אישי במשבר.

ח"כ כץ: "יש פה מאבקי אגו על חשבון הציבור. הוועדה בראשותי קוראת לראש הממשלה, לשר האוצר ולשר המשפטים להיכנס לעובי הקורה. המרחק בין הצדדים קצר מאוד. אין צורך בהצהרות על סיום שביתה. יש לשבת על המדוכה ללא תנאים מוקדמים, כי ממילא ברור לכולם שניתן להגיע לפתרון בתוך שעתיים".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS