השבוע הסתיים מחזור נוסף של קורס מפקדי נפה היוקרתי של פיקוד העורף בהשתתפותו, לראשונה בתולדות הפיקוד, של ראש רשות מקומית * אבי נעים, ראש המועצה המקומית, בית אריה עופרים ויו"ר וועדת הביטחון של השלטון המקומי, הוא ראש הרשות הראשון שהשתתף בקורס מפקדי נפה – הקורס הבכיר ביותר בפיקוד העורף * אלוף פיקוד העורף הודיע בטקס הסיום על כוונת הפיקוד לכלול בקורסים הבאים ראשי רשויות נוספים. אלוף פיקוד העורף: "ראשי רשויות יעברו את קורס מפקדי הנפה היוקרתי, לקראת אפשרות של מצב חירום"

ביום שישי (17.2) הסתיים קורס 'מפקדי נפה' היוקרתי,של פיקוד העורף המכשיר את המשתתפים בו לנהל את מערך החילוץ וההצלה בנפתם בעת חירום. בין מקבלי תעודת הסיום מידי אלוף הפיקוד בלט אבי נעים, ראש המועצה המקומית, בית אריה עופרים – הפעם הראשונה בתולדות פיקוד העורף בה משתתף ראש רשות בקורס.

אבי נעים הצטרף לקורס מתוקף תפקידו כיו"ר וועדת הביטחון של השלטון המקומי ויחד איתו השתתפו: קצינים בכירים מצה"ל, בכירים ברשות החירום הלאומית, נציגי מערך הכבאות ומשטרת ישראל. "כראש רשות בעל ניסיון רב אני מביא איתי ראייה מערכתית שונה והכרחית ביותר. לשמחתי, התאפשר לי להביא לידי ביטוי את צרכיו של השלטון המקומי בעת חירום", אומר נעים.

הנושאים שהעלה נעים מול קצינים ונציגי פיקוד העורף במהלך הקורס הוצגו על ידו ונדונו בשבוע שעבר בוועדת חוץ וביטחון בכנסת. "קיימת משמעות רבה בהכשרת ראשי רשויות לעת חירום. לצערי, אנו חיים במציאות לא פשוטה המחייבת יצירת מנגנון שיעשה זאת דרך קבע. ככל שיותר ראשי רשויות ייקחו חלק בקורס זה הדבר יועיל לרשויות המקומיות", מוסיף נעים.

במסגרת תפקידו כיו"ר וועדת הביטחון של השלטון המקומי מייצג, אבי נעים, את הרשויות מול המשרד להגנת העורף, המשרד לביטחון פנים, פיקוד העורף, משטרת ישראל ושאר גורמי החירום במדינה שמשכילים להבין כי השלטון המקומי הוא לבנת יסוד בכל תרחישי החירום בעורף מדינת ישראל.

במהלך טקס סיום הקורס התייחס אלוף פיקוד הדרום, האלוף, אייל אייזנברג, להשתתפותו, לראשונה בתולדות פיקוד העורף, של ראש רשות בקורס היוקרתי וציין כי פיקוד העורף יכלול מעתה ראשי רשויות נוספים בקורס: "ראשי רשויות יעברו את קורס מפקדי הנפה היוקרתי, לקראת אפשרות של מצב חירום", אמר האלוף.