בישיבת חירום מיוחדת שנערכה היום, יום א' 5.12.2010 במשרד התיירות בשיתוף נציגי קק"ל ארה"ב ((Jewish National Fund הוחלט על מבצע משותף, רחב היקף, לגיוס כספים בקרב אלפי הקהילות האוונגליות בארה"ב, למען שיקום איזור ויערות הכרמל שנחרבו במהלך האירועים הקשים המתחוללים בימים האחרונים

כלים

לאור האסון הכבד שפקד את מדינת ישראל, הורה שר התיירות, מר סטס מיסז'ניקוב, לנציגו בצפון אמריקה להגביר את פעולות השיווק המשותפות ולרתום את הקהילות השונות להשתתף בנטיעת עצים רבים ככל שניתן, כחלק מפעולות שיקום פגעי האסון. לצורך כך, הורה השר להעניק כל עזרה שתידרש למען האצת הפרויקט והוסיף כי על סמך התוצאות, תיבחן האפשרות להרחיב מודל זה ולקיים פעולות דומות בשווקים נוספים בעולם. כמו כן, שוחח הבוקר שר התיירות עם יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר, והשניים סיכמו כי פעולות אלו יעשו בשיתוף מלא של הארגון.

שליחי משרד התיירות ונציגי קק"ל בצפון אמריקה החלו לפעול יחד לגיוס מנהיגי וראשי הקהילות האוונגליות בארה"ב למען שיקום אזור הכרמל במהרה. כבר בימים הקרובים יערכו מבצעי גיוס כספים בקרב הקהילות האוונגליות בארה"ב , לטובת נטיעת עצים ביערות הכרמל ושיקום האזור באופן כללי במהלך ט"ו בשב"ט הקרוב.

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב קרא הבוקר בישיבת הממשלה: "יש להכריז על איזור הכרמל כמוכה אסון שמשמעותו הערכת נזק מהירה ותשלומי פיצויים ללא סחבת למגזר הפרטי והעסקי כאחד. יש להגדיר תקציב מיוחד מחוץ למסגרת תקציבית ומחוץ להוצאה הציבורית המותרת על פי החוק כקופסה שחורה נוסח מלחמת לבנון השנייה, ולא לעשות מסחרה פוליטית תוך חיפוש מקורות תקציביים או קיצוצי רוחב במשרדי ממשלה ופגיעה בעבודתם השוטפת. יש לנתק את כל מערך הכבאות מעסקנות של רשויות מקומיות וליצור מנגנון מרכזי שיהיה אחראי עליו".

משרד התיירות והקרן הקיימת לישראל בצפון אמריקה החלו לשתף פעולה בתקופה האחרונה, על מנת לקדם תיירות סביבתית ותיירות דתית, יהודית ונוצרית אוונגלית לישראל, תוך שילוב חוויית נטיעת עצים ברחבי הארץ. במסגרת זו, מגויסים, בין היתר, אלפי כמרים מכנסיות ענק ברחבי צפון אמריקה להשתתף במסעות הנטיעה.

בתקופה קשה זו משרד התיירות פועל בתיאום עם תעשיית התיירות לסייע לאנשי ההצלה, תושבים ולרשויות לנוכח מימדי האסון הנורא, וכן לספק מידע למאות אלפי התיירים השוהים בימים אלה בישראל למניעת הבהלה בקרבם. במסגרת פעולות הסיוע, פתח משרד התיירות חמ"ל המאויש על ידי 3 עובדי משרד התיירות, שביצע פניות למלונות, צימרים ואכסניות הנוער בצפון ורחבי הארץ על מנת לבדוק את מלאי החדרים הפנוי לטובת המפונים. מס' הטלפון בחמ"ל – 02-6664349