משכנתא

(לימודים)
הנרי ביטון צילום- פיני קבסה

קורס יועצי משכנתאות, יפתח באישור ובפיקוח לשכת יועצי המשכנתאות בישראל ביום ה', ה-4 במאי, בבית במ.ט.י גליל מערבי קריות סניף עכו. "הקורס יקנה למשתתפים את כל הידע והכלים המקצועיים הדרושים לעבודה בתחום ייעוץ המשכנתאות", מבטיח מנכ"ל מ.ט.י גליל מערבי קריות הנרי ביטון , המדגיש כי, " הקורס מיועד גם למי שאין לו רקע כלל בתחום ומעוניין להיכנס לענף המרתק של יועצי משכנתאות"

(נדל"ן)
תמונה: אילוסטרציה

הבנקים הגדולים המשיכו להרוויח משוק הדיור והנדל"ן גם בשנת 2016 - מרכז אדוה מפרסם עדכון נתונים למחקר שפורסם בחודש דצמבר 2016 אודות האינטרסים המעכבים את פתרון משבר הדיור: שוק הדיור המפוצל: "כוחות השוק", משבר הדיור והחזון הממשלתי הנשכח, מאת ד"ר שלמה סבירסקי וירון הופמן-דישון.

(כלכלה צודקת)
ח"כ קארין אלהרר

עבר בקריאה ראשונה: הצעת החוק של ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) תיקון להצעת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות - הלוואה לדיור לאדם עם מוגבלות בתמיכה מיוחדת של רוב מיוחד (80). התיקון לחוק יאפשר מתן משכנתאות לבעלי מוגבלויות על בסיס מבחן הכנסות. אלהרר יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אמרה: "הצעת החוק עתידה לתקן עוול משמעותי ולאפשר לראשונה קבלת משכנתא בהתאם למבחן הכנסות ולא בתיוג אדם ע"פ מוגבלותו.

(כלכלה צודקת)
צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש, בכנס השנתי של התאחדות יועצי המשכנתאות: "אין הצדקה לעמלת פירעון מוקדם במשכנתה" - בכנס השנתי של התאחדות יועצי המשכנתאות אמר ח"כ יואב קיש כי הוא "מקדם הצעת חוק לשינוי עמלת הפירעון המוקדם שאין לה כיום הצדקה כלכלית" - ד"ר שלמה קרעי "הציבור ישלם השנה 6 מיליארד ש"ח מיותרים כתוצאה ממדיניות בנק ישראל שנקבעה בתקופת סטנלי פישר וטרם שונתה"

(נדל"ן)

עליית מחירי הנדל"ן הביאו לכך שציבור נוטלי המשכנתאות נדרש היום לגייס מהבנקים סכומים גדולים יותר מבעבר, אומר מרכז קורס הכשרת יועצי משכנתאות במ.ט.י גליל מערבי-קריות, מוטי אביטן, המשמש גם כסגן יו"ר איגוד יועצי המשכנתאות בישראל, שלדבריו, "סכומים גדולים בשילוב תמהיל משכנתא לא נכון עלולים להביא במקרה הטוב לבעיות כלכליות ובמקרים הקשים יותר למצבים של חוסר יכולת החזר של תשלום המשכנתא"

(נדל"ן)

הבנקים יצרו רשימה של "שמאי הבית" ובכך פוגעים בזכות המיקוח והבחירה של רוכשי הדירות ויוצרים אפליה פוגעת בין השמאים. מכתב חריף שנשלח לשר האוצר ולמפקח על הבנקים קורא להם לבדוק את חוקיות רשימות שמאי המקרקעין של הבנקים.

(מאמרים - כלכלה)

בנק לאומי הוא גוף בנקאי מהגדולים בישראל, מבחינת נכסיו ומבחינת גודלו.

(קונים חכם)

עומדים להיכנס לדירה בחודשים הקרובים? שירות חדש מאפשר לכם לרכוש את כל המוצרים והשירותים למעבר דירה בערב אחד ובמחיר מיוחד

(נדל"ן)

רכישת דירה מעולם לא הייתה משימה כל כך קלה, גם אם לוקחים משכנתא וגם בלי משכנתא. אם חשבנו ששוק הנדל"ן נמצא בירידה, הרי שמחירי הדלק שעולים ככל הנראה יגרמו לתושבים לעבור לאיזורים מרוחקים, דבר שיכול להקטין את הביקושים, להגדיל את ההיצע ולהוריד את מחירי הנדל"ן באזור גדרה-חדרה

(השקעות ויזמות)

השדולה לחינוך פיננסי הושקה היום (ב') בכנסת. השדולה בראשות ח"כ פאינה קירשנבאום עתידה לקדם את החינוך הפיננסי בישראל בכל שכבות הגיל. חזון השדולה לחינוך פיננסי מתמקד בשלבים שונים בחיים, בהם פוגשת המדינה את אזרחיה: בבית הספר, בחינוך לחשיבות הכסף והענקת מושגי בסיס בשוק הון, בבנקאות, בצבא כגוף מחנך, באוניברסיטה, בקורסי בסיס בהתנהלות פיננסית, לזוגות צעירים, גמלאות ועוד